Česká asociace streetwork o.s. sdružující nízkoprahové sociální služby (ČAS) je profesní organizace zastupující fyzické i právnické osoby působící v oblasti nízkoprahových sociálních služeb.
Advertisement
HomeČlánkySpoty uspěly na Zlínském festivalu

04 | 06 | 07 Verze pro tisk

ČAS

Spoty uspěly na Zlínském festivalu

Osvětové spoty Nízkoprahových klubů pro děti a mládež uspěly na Zlínském festivalu pro děti a mládež.

Praha, 4. července 2007 - Spoty obecně prospěšného sdělení Nízkoprahových klubů pro děti a mládež „Škola“ a „Zkušebna“ vyhráli v mezinárodní soutěži reklamy Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně Duhová kulička druhé resp. třetí místo. V historicky nejpočetněji obsazené soutěži udělila dětská porota v kategorii "Televizní spoty s dětskou sociální tematikou" 2. místo spotu „Škola“ a odborná porota v kategorii "Televizní spoty zacílené na děti a mládež" 3. místo spotu „Zkušebna“.

Kliknutím přejdete na stránku se spoty Spoty byly v loňském roce součástí kampaně Nízkoprahových klubů pro děti a mládež, kterou připravila Česká asociace streetwork o.s., Nadace Vodafone ČR, Nadace VIA a Nadace rozvoje občanské společnosti. Autorem scénářů spotů je Martin Charvát, režisérem je Jakub Kohák, vše namluvil Pavel Anděl, produkci zajistila společnost Stillking films a herci jsou návštěvníci nízkoprahového klubu Vrtule.

„Mám radost, že spoty ocenila jak odborná porota, tak porota složená z dětí, pro které tady nízkoprahové kluby jsou“, řekl na slavnostním vyhlášení ve Zlíne Jindřich Racek, předseda České asociace streetwork o.s.

Nízkoprahový klub neboli nízkoprahové zařízení pro děti a mládež je chráněným místem, kde mohou mladí lidé najít nejen podporu a odbornou pomoc, ale také zábavu a prostor pro vlastní aktivity. Pro pobyt v klubu není potřeba registrace nebo zaplacená vstupenka. Stačí jen přijít a strávit čas ve společnosti vrstevníků. Cílem nízkoprahových zařízení je minimalizovat rizika související se způsobem života dospívajících, umožnit jim lépe se orientovat v jejich sociálním prostředí a řešit jejich problémy. Především je nízkoprahový klub místem, kde vám porozumí.

Spoty Nízkoprahových klubů si můžete prohlédnout na adrese www.StreetWork.cz/spoty

Mezinárodní soutěž reklamy zaměřené na dětského diváka s názvem Duhová kulička proběhla ve Zlíně ve dnech 31.5. a 1.6. 2007 již po páté. Do letošního ročníku soutěže byl přihlášen historicky zatím nejvyšší počet příspěvků. Největší počet přihlášek zaznamenala kategorie TV reklamy. Hodnocení prací probíhalo v rámci dvou porot. Předsedou mezinárodní odborné poroty byl ředitel soutěže Jiří Mikeš. Mezi další porotce patřili: Monica Pignal (dcera Tomáše Bati ml. a předsedkyně představenstva Nadace Tomáše Bati), Robin Lewis (dlouholetý nezávislý konzultant v oblasti marketingu a reklamy, Velká Británie), dále jména známá především z českého reklamního trhu, jako jsou Martin Štěpánek (výkonný ředitel agentury Publicis Praha, prezident AKA ČR), Martin Charvát (kreativní ředitel agentury Mark BBDO), Lars Killi (McCann Erickson Praha), Jan Binar (McCann Erickson Praha), Daniel Růžička (kreativní ředitel Young & Rubicam Praha), Jiří Janoušek (viceprezident a výkonný ředitel AKA ČR) a Štěpán Wolde (Arbo Media). Verdikt odborné poroty byl doplněn rozhodnutím dětské poroty, složené z dětí zlínských základních škol. Garantem dětské poroty byla paní doc. PhDr. Jitka Vysekalová, PhD., předsedkyně České marketingové společnosti a uznávaná odbornice nejen v oblasti dětské reklamy.

Na internetových stránkách www.duhovakulicka.cz je k dispozici výsledková listina.

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Asociace .Vzdělávání .Supervize .Metodika .Vše o členství v ČAS .Výroční cena .Kontakty .English
.StreetWork.cz .Partneři .Fórum TP .Evropské projekty .Projekt Streetwork pro děti a mládež | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz