Česká asociace streetwork o.s. sdružující nízkoprahové sociální služby (ČAS) je profesní organizace zastupující fyzické i právnické osoby působící v oblasti nízkoprahových sociálních služeb.
Advertisement
HomeČlánkyZvyšování kvality a efektivity

06 | 01 | 14 Verze pro tisk

ČAS

Zvyšování kvality a efektivity

Zvyšování kvality a efektivity v nízkoprahových sociálních službách

CZ.2.17/2.1.00/36299

Od 1.7.2013 začala Česká asociace streetwork, o.s. realizovat nový projekt „Zvyšování kvality a efektivity v nízkoprahových sociálních službách“, registrační číslo projektu CZ.2.17/2.1.00/36299. Projekt byl podpořen z Operačního programu Praha Adaptabilita. Projekt poběží do konce roku 2014.

Cílovou skupinou, která se může zapojit do projektových aktivit, jsou pracovníci nízkoprahových a terénních sociálních služeb, které své služby poskytují na území Hlavního města Prahy.

V průběhu 18 měsíců jsou plánovány následující aktivity:

1. Vzdělávací programy:

 Výcvik v motivačních rozhovorech (48 hod., 3 x 2 dny), akreditace MPSV, max. 16 osob a Sociálně právní problematika při práci s dětmi a mládeží (16 hod., 2 dny), akreditace MPSV, max. 16 osob. Oba vzdělávací programy budou realizovány na jaře 2014 v Praze.

2. Inovace metodiky jednodenního hodnocení kvality u sociálních služeb nízkoprahového charakteru a školení vybraných 15 hodnotitelů

Do aktivity budou zapojeni 4 odborníci. Plánován jeden dvoudenní kurz pro 15 účastníků na podzim 2013 v Praze.

3. Realizace 15 jednodenních hodnocení kvality u pražských poskytovatelů nízkoprahových sociálních služeb

Cílem aktivity je realizovat min. 15 jednodenních šetření kvality u pražských poskytovatelů služeb NZDM, TSP, KC na základě metodiky vytvořené v rámci projektu. Aktivita plánována na období leden - prosinec 2014.

4. Zvyšování kompetencí sociálních pracovníků a dalších pracovníků v přímé práci s uživateli pro zjišťování potřeb uživatelů a měření výsledků práce s uživatelem

Úvodní seminář (min. 30 účastníků): Jednodenní úvodní seminář - východiska pro nastavení efektivní práce s uživatelem v nízkoprahových službách. Hlavními východisky vzdělávání budou: včasná intervence, zjišťování potřeb uživatele jako první krok při formulaci individuálního plánu, sledování a měření dopadů své práce a komunikace výsledků navenek (listopad 2013). Tato aktivita bude řešena dodavatelsky.

Workshopy

Workshopy budou postavené na podpůrných nástrojích - metodických materiálech, vizuálních pomůckách a dalších nástrojích, které účastníci získají a naučí se s nimi pracovat. Workshopy budou určeny především pro sociální pracovníky a vedoucí pracovníky služeb - nízkoprahových zařízení pro děti a mládež a terénních programů. Pět jednodenních workshopů proběhne na jaře 2014 pro 12 - 16 účastníků. Tato aktivita bude řešena dodavatelsky.

Metodické dny pro účastníky workshopů

Počet metodických dnů pro jednu sociální službu se bude pohybovat mezi 3-4 dny dle potřeb jednotlivých služeb - v průběhu roku 2014. Tato aktivita bude řešena dodavatelsky.

5. Fundraising

Fundraiser bude pracovat na částečný úvazek 0,4 (DPČ) po celou dobu projektu. Práce fundraisera směřuje ke dvěma cílům projektu: ke zlepšení spolupráce institucí a vytvoření fundraisingového plánu.

Sledujte webové stránky ČAS (www.streetwork.cz / ČAS / Evropské projekty), kde budou uveřejňovány průběžné informace k probíhajícímu projektu.

ke stažení:

Kontaktní osoby k projektu:

Regina Kuncová - odborný garant projektu
kuncova@streetwork.cz
tel. 774 421 865

Markéta Hulmáková - manažerka projektu
hulmakova@streetwork.cz
tel. 773 832 006


Evropský sociální fond
Praha a EU - Investujeme do vaší budoucnosti 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Asociace .Vzdělávání .Supervize .Metodika .Vše o členství v ČAS .Výroční cena .Kontakty .English
.StreetWork.cz .Partneři .Fórum TP .Evropské projekty .Projekt Streetwork pro děti a mládež | ČAS © 2006 - 2021 | portal@streetwork.cz