Česká asociace streetwork o.s. sdružující nízkoprahové sociální služby (ČAS) je profesní organizace zastupující fyzické i právnické osoby působící v oblasti nízkoprahových sociálních služeb.
Advertisement
HomeČlánkyRok 2010 s OP LZZ

18 | 05 | 11 Verze pro tisk

ČAS

Rok 2010 s OP LZZ

ilustrační fotoV rámci projektu OP LZZ ESF „Podpora sdílené dobré praxe v terénních a nízkoprahových službách ve vybraných zemích EU“ jsme uskutečnili velkou oborovou konferenci s mezinárodní účastí „Nízkoprahové a terénní programy 2010 - Dobrá praxe a kvalita“ Konference se konala 14. a 15. ledna 2010 v Praze za účasti 257 kolegyň a kolegů, kteří měli možnost navštívit čtyřicet pět prezentací a workshopů. Právě na konferenci jsme se inspirovali tématem streetwork on line, který bude pro Asociaci tématem číslo jedna pro rok 2011.

V roce 2010 začaly dva běhy kurzu Dobrá praxe a kvalita. Do obou běhů celkem nastoupilo 32 Čechů a 14 Slováků. Smíšené česko slovenské kurzy jsou pokračováním dlouhodobé snahy o ČAS o spolupráci se Slovenskem, kterou chceme i v dalších letech. Kurzy jsou bezvadná možnost sdílení zkušeností a oboustranně nás obohacují.

7.-11. června vyrazilo 15 kolegyň na Slovensko a do Polska na výjezd za dobrou praxí. Velká spokojenost panovala na obou stranách - navštívených i navštěvujících. Přivezli jsme několik popsaných příkladů dobré praxe. Ty nejlepší budou součástí Knihy dobré praxe, který vyjde v závěru projektu. V roce 2011 nás čeká výjezd za dobrou praxí do Belgie a Holandska a vrcholem projektu bude 31.10-1.11 2011 závěrečná konference v Praze, počítáme s účastí více než 250 osob.

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Asociace .Vzdělávání .Supervize .Metodika .Vše o členství v ČAS .Výroční cena .Kontakty .English
.StreetWork.cz .Partneři .Fórum TP .Evropské projekty .Projekt Streetwork pro děti a mládež | ČAS © 2006 - 2022 | portal@streetwork.cz