Česká asociace streetwork o.s. sdružující nízkoprahové sociální služby (ČAS) je profesní organizace zastupující fyzické i právnické osoby působící v oblasti nízkoprahových sociálních služeb.
Advertisement
HomeČlánkySociálně právní problematika

20 | 01 | 10 Verze pro tisk

ČAS

Sociálně právní problematika

Ve dnech 3. - 4. 12. 2009 proběhl v hotelu Vltava v Řeži seminář Sociálně právní problematika při práci s dětmi a mládeží (lektoři Mgr. Alena Svobodová - sociální pracovnice, specializace na práva dětí a Mgr. Adam Křístek - právník, specializace na práva dětí , oba za Bene o. s.)

Seminář byl realizován v rámci projektu „Rozvoj a podpora dalšího vzdělávání v oblasti kontaktní práce u sociálních služeb Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež a Terénní práce“ v operačním programu OP Praha Adaptabilita pro období podzim 2008 - jaro 2011. Projekt realizuje Česká asociace streetwork v partnerství s Národním vzdělávacím fondem - Centrem pro kvalitu a standardy v soc. službách.

ilustrační fotoInteraktivní formou vedený seminář byl zaměřen na sociálně - právní aspekty práce s dětmi a mládeží především v nízkoprahových zařízení a při terénní práci s touto cílovou skupinou. Zároveň ale byla problematika zasazena do širšího kontextu problematiky ohrožených dětí.

Témata:

  • Základní právní předpisy vztahující se k tématu
  • Sociálně - právní ochrana dětí v mezinárodním kontextu
  • Sociálně - právní ochrana dětí v ČR
  • Rodina a dítě - sociálně - právní problematika
  • Trestní řízení a soudnictví u cílové skupiny

Vzhledem k tomu, že se na kancelář ČAS obrací se svými dotazy pracovníci NZDM a TP, kteří se ve své praxi setkávají s případy, kdy sami váhají a nevědí, jakým způsobem mohou danou situaci řešit či jakým způsobem se zachovat tak, aby to bylo právně v pořádku, připravili jsme pro vás a vaše zařízení jakýsi manuál. Manuál Právní dotazy obsahuje seznam nejčastěji kladených dotazů a zároveň na ně zpracované odpovědi. Do manuálu tak můžete v případě potřeby kdykoliv nahlédnout. Zároveň pokud máte zájem nahlédnout do zákonů vztahujících se k problematice rodiny, dětí a mládeže, naleznete na portálu v sekci Odborná sekce/Legislativa.

Totožný seminář plánujeme znovu realizovat během podzimu 2010. Zájemci, sledujte tedy webové stránky ČASu, kde najdete veškeré informace k novým vyhlašovaným seminářům a kurzům. Těšíme se na Vás!

Za ČAS Klára Šmejkalová
odborná asistentka projektu OPPA

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Asociace .Vzdělávání .Supervize .Metodika .Vše o členství v ČAS .Výroční cena .Kontakty .English
.StreetWork.cz .Partneři .Fórum TP .Evropské projekty .Projekt Streetwork pro děti a mládež | ČAS © 2006 - 2023 | portal@streetwork.cz