Česká asociace streetwork o.s. sdružující nízkoprahové sociální služby (ČAS) je profesní organizace zastupující fyzické i právnické osoby působící v oblasti nízkoprahových sociálních služeb.
HomeČlánkyStručně o nízkoprahových klubech pro děti a mládež

15 | 12 | 09 Verze pro tisk

ČAS

Stručně o nízkoprahových klubech pro děti a mládež

ilustrace SkamNízkoprahový klub je sociální služba určená dětem a dospívajícím. Pracovníci nízkoprahových klubů poskytují mladým lidem pomoc v obtížných situacích a také formou prevence usilují o to, aby mladí lidé obtížné situace zažívali v co nejmenší míře a byli si vědomi potenciálních rizik.

Nízkoprahové kluby pro děti a mládež jsou pro dospívající zázemím, možností scházet se s vrstevníky, místem pro vlastní aktivity (např. zkoušku kapely, tvorbu vlastních webových stránek, zorganizování turnaje ve stolním fotbale, půjčení si oblíbeného časopisu). Výraz nízkoprahový znamená "dostupný, neodrazující od vstupu".

Dokument se natáčel v těcho klubech: Klub Garáž, Praha (Proxima Sociale, o.s.), Klub Kotelna, Zruč nad Sázavou (o.s. Prostor), Klub Krok, Praha (Proxima Sociale, o.s.), Nadosah - centrum prevence, Bystřice nad Pernštejnem (OCH Žďár nad Sázavou), Nízkoprahový klub EXIT, Jičín (OCH Jičín), Nízkoprahový klub Vrakbar, Jihlava (OCH Jihlava) a Otevřený klub Oráč, České Budějovice (Salesiánské středisko mládeže).

V České republice působí více než 190 nízkoprahových zařízení pro děti a mládež. Vše o nízkoprahových sociálních službách naleznete na oborovém portálu www.streetwork.cz.

Zpět na informace o filmu


KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Asociace .Vzdělávání .Supervize .Metodika .Vše o členství v ČAS .Výroční cena .Kontakty .English
.StreetWork.cz .Partneři .Fórum TP .Evropské projekty .Projekt Streetwork pro děti a mládež | ČAS © 2006 - 2023 | portal@streetwork.cz