Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyMy jsme tady také!

Další články klubu

19 | 02 | 08 Verze pro tisk

Nízkoprahový klub Krok

My jsme tady také!

Terénní programy občanského sdružení Proxima Sociale nabízejí v lokalitách Prahy 11 a Prahy 12 formou kontaktní práce radu, podporu a pomoc dětem a mládeži, které se ocitly v obtížné životní situaci.

Jak pokračuje Váš projekt „My jsme tady také“?

oblečky „V první polovině projektu jsme se především soustředili na oslovení více dětí, které se pohybují na ulici; vytvořili jsme adresář pomoci, který obsahuje kontakty na sociální organizace především v lokalitách Prahy 11 a Prahy 12, uskutečnili jsme výjezd dětí mimo Prahu, kde měli větší možnost poznat sami sebe a nadále jsme pracovali s klienty formou různých akcí jako například Odpoledne s Mr. Grillem a filmový klub /Super size me/.

Zároveň jsme informovali regionální i celostátní média o zahájení našeho projektu a to formou tiskové konference. V současné době nám startuje další část kampaně, která je zaměřená především na rodiče a širší veřejnost v hlavním městě Praze – to znamená, že v tramvajích jsou umístěny letáčky se základními informacemi o terénních programech - co je terénní služba, kdo jí vykonává, kontakty“, říká ředitelka občanského sdružení Proxima Sociale Martina Zimmermannová.

Jaké další aktivity chystáte v rámci projektu?

„Vedle průběžné práce s klienty plánujeme i výtvarné a hudební workshopy jako například D´N´B session s DJ Suki nebo Free graffiti session pod vedením Ondřeje Klímy.

Dále jsme společně s výtvarníkem Michalem Škapou vymysleli i originální část kampaně, kdy jsme nechali vyrobit „panáky“ v životní velikosti, které po dohodě se starosty městských částí Prahy 11 a Prahy 12 umístíme na jeden měsíc jednak v prostorách radnice Prahy 12 a poté v prostorách kulturního centra Zahrada na Jižním Městě,“ pokračuje Martina Zimmermannová.

Co mají „figury“ představovat?

„ Když jsme se zamýšleli nad možnostmi, které v tuto chvíli máme, chtěli jsme vymyslet něco, co by přitáhlo pozornost a to jak dětí, tak dospělých. A tak nás napadlo, že když jsme byli děti, bavilo nás vystřihovat a oblékat a malovat „panáky“, prostě vystřihovánky. Proto jsme celou kampaň začali ladit tímto směrem. Naše pohlednice mají motiv vystřihovánek a tak je vlastně logické, že naše figury musí mít své oblečení, které jim sami návštěvníci mohou měnit. Je to hra pro děti i rodiče,“ říká grafik Michal Škapa.

„ A oblečky jim vyrobili děti, které dochází do našeho nízkoprahového klubu,“ dodává Martina Zimmermannová.

Terénní služby realizované občanský sdružením Proxima Sociale jsou součástí projektu „My jsme tady také“, který je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.

Více informací o veškeré činnosti občanského sdružení Proxima Sociale na webových stránkách www.proximasociale.cz.

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2023 | portal@streetwork.cz