Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyV domě hrůzy bude klub

Další články klubu

17 | 07 | 07 Verze pro tisk

StreetWork.cz

V domě hrůzy bude klub

V suterénu paneláku v Koniklecové ulici 5 v Brně, kterému místní mezi sebou říkají „dům hrůzy“, by měl po prázdninách vzniknout nízkoprahový klub. Měl by sloužit dětem z tohoto domu, jimž jejich rodiče nechtějí, nebo nemohou zaplatit kroužky v centrech volného času, a které ubíjejí čas bezcílným pobíháním po sídlišti.

Dluží na nájemném

ilustrační fotoPanelák v Novém Lískovci patří podle starostky této městské části (MČ) a brněnské radní Jany Drápalové (SZ) k nejproblémovějším ve městě. Asi dvanáct „nepřizpůsobivých“ rodin neplatí nájem, dělá nepořádek a terorizuje ostatní nájemníky. „Zhruba polovinu všech dluhů na nájemném - tedy kolem miliónu korun, vytvořili někteří nájemníci tohoto domu, bývalí obyvatelé jednoho bytu dokonce dluží 190 tisíc korun,“ podotkla Drápalová. V domě je 155 garsonek, jednopokojových a dvoupokojových bytů. Na jednom patře tak žijí v těsné blízkosti desítky rodin. Dvě patra domu slouží jako ubytovna pro sociální případy. Lidé, kteří v domě bydlí řadu let, nemají šanci z něj uniknout.

Dosadili správce

„Pravdou je, že vyměnit bydlení v takovém domě za něco jiného je téměř nemožné,“ uvedla brněnská zastupitelka Kateřina Dubská (SZ). Jednou z příčin neradostného stavu v tomto domě je podle Drápalové to, že městské části Brno-střed a Královo Pole byty přidělují na krátkou dobu.

„Víme o tom, že se do jednopokojového bytu klidně nastěhuje pět šest lidí, neřeší ani placení ani stav bytu,“ podotkla starostka, která vymohla právo „veta“. MČ Nový Lískovec tak má poslední slovo při rozhodování zda prodloužit či neprodloužit nájemní smlouvu. Pro uklidnění situace v domě do něj dosadila městská část správce, který je v neustálém kontaktu s policií. „Platíme stejný nájem jako lidé, kteří žijí ve slušných domech, nevidím důvod, proč bychom nemohli také jako oni žít,“ řekla Právu jedna z nájemnic.

Nízkoprahový klub by zprvu měl podle starostky fungovat dva dny v týdnu. „Uvažujeme také o spolupráci se sportovními kluby, aby se děti dostaly na hřiště,“ uvedla Drápalová s tím, že na zřízení klubu spolupracuje i policie.

V domě hrůzy bude klub, Markéta Pudilová, Právo, 25.06.2007

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
staňa co chtějí
Hela Co to je?
Zobrazit vše
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz