Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyVýměna zkušeností - TP Křižovatka

Další články klubu

13 | 10 | 17 Verze pro tisk

ČAS

Výměna zkušeností - TP Křižovatka

Česká asociace streetwork v rámci projektu OPZ „Je dobré být v ČAS“, CZ.03.2.63/0.0/0.0/99_041/0002231 vyhlašuje nabídku dvoudenní výměny zkušeností v TP Křižovatka (Neposeda, z.ú.)

V rámci projektu „Je dobré být v ČAS“ nabízíme dvoudenní výměnu zkušeností pro max. 5 vybraných osob pracujících v nízkoprahových sociálních službách v rámci celé ČR. Výzva je primárně určena pro pracovníky členských zařízení ČAS. Hlásit se ale mohou i pracovníci z řad nečlenů. V případě nenaplnění kapacity, budeme zařazovat i pracovníky z těchto organizací, jakožto potencionálních nových členů asociace.

 Výměna zkušeností je určena pro začínající i pokročilé pracovníky a pracovnice (přizpůsobí se skupině). Výměna zkušeností proběhne v TP Křižovatka, Neposeda, z.ú., Praha.

TP Křižovatka, Neposeda, z.ú., Praha - je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb, zařízení je členem České asociace streetwork, z.s.

Cílová skupina: veškerá dospělá populace starší 18 let, která žije či tráví volný čas v lokalitách Prahy 14, 20 a 21 a která je zasažena nebo ohrožena nepříznivou sociální situací (osoby bez přístřeší, osoby závislé nebo osoby ohrožené závislostí na návykových látkách, osoby v krizi, osoby, které vedou rizikový způsob života nebo jsou tímto způsobem života ohroženy, rodiny s dětmi, senioři).

webové stránky organizace: www.neposeda.org
webové stránky služby:
www.neposeda.org/krizovatka
facebook organizace: www.facebook.com/Neposeda
facebook služby: www.facebook.com/TerenNeposeda
instagram: neposedango

Cíl výměny zkušeností:

  • umožnit účastníkům sebrat zkušenosti a získat vhled do provozu sociální služby osvědčeného poskytovatele
  • inspirovat účastníky novými postupy poskytovatelů sociálních služeb v zařízeních, která jsou garancí kvality a dobré praxe
  • seznámit účastníky s metodickými postupy a umožnit jim reflexi a srovnání
  • motivovat účastníky k další práci v nízkoprahových sociálních službách

Struktura výměny zkušeností:

Skupina bude po celou dobu doprovázena koordinátorem výměny.

1. den (středa): 2 hod úvodního setkání + 6 hod přímé práce – komunitní terén se zaměřením na oslovování cílové skupiny, individuální konzultace, monitoring. Vše v lokalitě Prahy 14, 20, 21.

2. den (čtvrtek): 6 hod přímé práce – individuální konzultace se seniory, aktivity v domově s pečovatelskou službou, individuální konzultace s rodinami, případně startovací byty + 2 hod zhodnocení projektu.

Účastníci výměny zkušeností se v přímé práci budou účastnit komunitní terénní práce. Během návštěvy se skupina v případě potřeby bude dělit (na určitý druh konzultací je skupina pěti přihlížejících příliš) a měnit své cílové skupiny. Všichni se ovšem dostanou ke všem cílovým skupinám. Konkrétně je provedeme terénem se zaměřením na rodiny, dále terénem se zaměřením na osoby bez přístřeší, poté jim umožníme náhled na práci se seniory (individuální konzultace se souhlasem klienta či aktivity v DPS) a také práci s klienty sociálního podniku Kavárna Plechárna.

Časový harmonogram:

  • středa: 10 – 12h úvodní setkání, 12 – 18h terén
  • čtvrtek: 9 – 15h terén, 15 – 17h závěrečné setkání

Každý absolvent výměny zkušeností bude povinen uspořádat do 1 měsíce od ukončení výměny zkušeností ve své vysílající organizaci seminář, v rámci kterého předá kolegům výstupy z absolvovaného pobytu. Do kanceláře ČAS pak bude povinen dodat sken prezenční listiny semináře s popsanými tématy prezentace.

Termín výměny zkušeností:

  • 22. – 23. 11. 2017

Organizační informace:

Náklady na ubytování (1 noc) účastníků výměny zkušeností budou hrazeny z projektu „Je dobré být v ČAS“ v rámci Operačního programu Zaměstnanost ESF. Dopravu na místo výměny zkušeností a stravování si účastníci hradí na vlastní náklady.

Přihláška:

Na výměnu zkušeností se můžete přihlásit vyplněním online formuláře ZDE.

Termín uzávěrky pro podání přihlášky: 31. 10. 2017

Po termínu uzávěrky přihlášek, tj. 3 týdny před začátkem výměny zkušeností, pošleme všem přihlášeným informační email, zda byli vybráni na výměnu zkušeností.

Hlásit se může i více pracovníků a pracovnic z jedné organizace. V případě vyššího zájmu však budeme zařazovat pouze jednoho zástupce.

Organizátor:

Česká asociace streetwork, z.s. (Senovážné nám. 24, Praha 1, 110 00) za podpory projektu „Je dobré být v ČAS“ v rámci Operačního program Zaměstnanost, ESF.

V rámci projektu proběhne celkem 8 výměn zkušeností – předběžný harmonogram ZDE.

Kontaktní osoba:

Klára Šmejkalová
Koordinátorka členské základny projektu OPZ
Tel. 774 913 776
smejkalova@streetwork.cz

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2023 | portal@streetwork.cz