Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkySKP - Centrum převzalo projekty KHK

Další články klubu

05 | 01 | 07 Verze pro tisk

ČAS

SKP - Centrum převzalo projekty KHK

 Napsali o nás (výběr z tisku): Tři projekty pardubické neziskové organizace Klub hurá kamarád převzalo od 1. ledna občanské sdružení SKP - Centrum. ČTK to sdělil předseda sdružení Jan Vojvodík. Klub hurá kamarád se koncem loňského roku dostal do finančních potíží a dluží finančnímu úřadu asi dva miliony korun, jeho činnosti by proto jinak musely být ukončeny.

"Na základě dohody s městem Pardubice jsme k 1. lednu převzali projekty Přechodné zaměstnání, Dům na půli cesty a Otevřený klub. Tyto projekty dlouhodobě sledujeme a jsme přesvědčeni, že mají smysl a obsahují potenciál pro další rozvoj," uvedl Vojvodík. Pardubická radnice poskytla SKP - Centru do začátku milionovou finanční injekci na nové.

Občanské sdružení převzalo téměř kompletní původní pracovní týmy a zachová odbornou i organizační koncepci jednotlivých projektů. "Uživatelé služeb by se najednou ocitli bez podpory a v sociální síti by nastalo na několik měsíců určité vakuum. Čeká nás sice určité zeštíhlení převzatých programů, protože se patrně nepodaří převést na jiný subjekt finanční podporu Evropské unie, ale jsme připraveni usilovně pracovat na přípravě dalšího rozvoje všech tří projektů," dodal Vojvodík.

Pardubický Klub hurá kamarád existuje od roku 1994. Tato nezisková organizace se zaměřila na pomoc dětem a mladým lidem v obtížných životních situacích a provozovala kromě projektů Přechodné zaměstnání, Dům na půli cesty a Otevřený klub také AD centrum pro drogovou prevenci a léčbu v Pardubickém kraji. V loňském roce poskytovala své služby asi 200 klientům denně a zaměstnávala 45 pracovníků. Roční rozpočet organizace se pohyboval kolem 15 milionů korun.

Občanské sdružení SKP - Centrum je největším nestátním poskytovatelem sociálních služeb na území Pardubického kraje. V Pardubicích zastřešuje azylové domy pro muže a pro matky s dětmi, denní centrum Portus pro lidi bez přístřeší, provozuje komplexní domácí péči o seniory a zdravotně postižené a rovněž právní a občanskou poradnu. Jeho "dceřinou jednotkou" je zařízení SKP - Cedr, které se snaží pomáhat duševně nemocným osobám a zaměstnávat je v chráněných dílnách. Převzetím tří projektů Klubu hurá kamarád objem činností sdružení SKP - Centrum vzrostl o zhruba třetinu.

Zpravodajství ČTK, 2. 1. 2007, dos


KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2022 | portal@streetwork.cz