Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkySalesiáni usilují o nové komunitní centrum

Další články klubu

08 | 03 | 07 Verze pro tisk

Salesiánské středisko Štěpána Trochty

Salesiáni usilují o nové komunitní centrum

Napsali o nás (Výběr z tisku) Salesiánské středisko mládeže v Proseticích (Teplice) praská ve švech. Třicet dětí z převážně sociálně slabých, většinou romských rodin sem chodí téměř denně. Na rozdíl od společnosti, která volá po systematické práci s problematickými spoluobčany, Salesiáni s nimi skutečně pracují. Snaží se odvrátit hrozbu celkového kulturního a intelektuálního propadu velké skupiny obyvatel našeho města, která ovlivní život nás všech.

Jak tvrdí Ladislav Nádvorník, ředitel Salesiánského střediska Štěpána Trochty v Proseticích: „V případě, že se této skupině obyvatel nebudeme systematicky věnovat, nemůžeme se v krátkodobém horizontu dočkat ničeho dobrého.“

V těchto dnech jste spolu se zdejší organizací KDU-ČSL předali městu projekt na zřízení komunitního centra v Trnovanech. Co je jeho cílem?
Stejně jako středisko v Proseticích i komunitní centrum bude nízkoprahovým zařízením, jehož cílem je smysluplně vyplňovat volný čas dětí a mládeže ve věku 4 až 18 let v mimoškolní době.

Tomuto účelu ale slouží dům dětí a mládeže?
Rozhodně nejsme duplicitou ZUŠ či DDM, jejichž těžiště práce je v pravidelnosti. Do těchto zařízení jsou děti většinou přivedeny rodiči. K nám chodí děti samy a spontánně. Naším cílem je pomoci jim objevit v sobě schopnosti, které by pro nedostatek podnětů v přirozeném prostředí zůstaly skryty.

Co se skrývá pod pojmem komunitní?
Komunitní centrum je proto komunitní, že se nechce věnovat pouze dětem povinné školní docházky. Jeho posláním je komplexní rozvoj člověka od předškolního věku až do chvíle nástupu do trvalého pracovního poměru. Dalším cílem je pomoc rodičům při výchově dětí.

Komunitní centrum by mělo sídlit v Trnovanech. Proč právě tam?
Lokalitu jsme vybrali s ohledem na velkou podobnost s tou, ve které již devět let sbíráme zkušenosti. Sbírali jsme je řadu let předtím i jinde a rádi bychom je zúročili. Námi vytypované místo leží uprostřed hustě obydlené zástavby, mezi dvěma základními školami a objekt je přirozeným středem této lokality.

Jak hodnotíte péči společnosti o děti ze sociálně slabého prostředí?
Péče společnosti, respektive města, o děti ze sociálně slabých rodin je, jaká je. Společností, v našem případě městem, rozumějme nejen magistrát, který dělá svou část práce na tomto úseku. Ale i všechny další státní i nestátní organizace a podnikatelský sektor ve vzájemné spolupráci i s magistrátem a každý zvlášť dělají to, co umí a na co mají.

Nestátní neziskové organizace umí pracovat s dětmi podle své specializace a řešit i další sociální problémy. Posláním veřejných institucí jako je město nebo kraj, ale i místních soukromých firem, kterým na rozvoji města záleží, by mělo být zajištění finančních prostředků na to, aby tyto aktivity mohly být realizovány.

Salesiáni usilují o nové komunitní centrum, Teplický deník, 07.03.2007, Eva Stieberová


KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz