Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
HomeKlubyČlánkyNízkoprahové komunitní centrum pro děti a mládež

Další články klubu

19 | 12 | 06 Verze pro tisk

Nízkoprahové komunitní centrum Akcent

Nízkoprahové komunitní centrum pro děti a mládež

 Nízkoprahové komunitní centrum pro děti a mládež je jedno ze dvou zařízení střediska Diakonie ČCE v Rokycanech. Ve svých dvou nízkoprahových klubech Smíšek pro děti a Akcent pro mládež centrum usiluje o pozitivní změnu v životním způsobu a zlepšování životních podmínek dětí a mládeže z Rokycan a okolí, kteří se ocitají v nepříznivé sociální situaci. Centrum poskytuje informace, odbornou pomoc, podporu, a předchází tak vyloučení dětí a mládeže ze společnosti.

Nízkoprahové komunitní centrum vzniklo v r. 2000 na základě potřeby poskytovat tyto služby dětem a mládeži pro území města Rokycan a nejbližšího okolí.

 Cílem nízkoprahového komunitního centra je snižovat dopad rizik trávení volného času dětí a mládeže na ulici. Uživatelům je poskytnuto bezpečné zázemí nízkoprahových klubů s nabídkou smysluplného trávení volného času. Centrum  pomáhá uživatelům ve složitých životních situacích, poskytuje informace, odbornou pomoc a podporu nebo zprostředkovává další služby nebo kontakt na návazné pomáhající instituce. Centrum také napomáhá uživatelům ve zlepšování jejich životních dovedností, vyrovnává příležitosti mimo jiné tím, že podporuje tvorbu „zdravých“ aktivit, pro které uživatelé nemají zázemí. Smyslem služeb centra je také napomáhat v bourání komunikačních bariér vznikajících ze způsobu života lidí žijících na okraji společnosti. Centrum předává význam odpovědnosti, soběstačnosti, učení, efektivní komunikace,  spolupráce, respektu, rozhodnosti, důvěry a dalších morálních hodnot.

 V nízkoprahovém komunitním centru pracuje toho času 5 vysokoškolsky vzdělaných a odborně vyškolených pracovníků, z toho  4 v přímé péči s uživateli služeb. Centrum je uživatelům otevřeno 4 dny v týdnu od pondělka do čtvrtka.

Nominaci na Výroční cenu ČAS získalo Nízkoprahové komunitní centrum za vytváření pilotních modelů práce s mladistvou romskou menšinou na rokycansku (například nízkoprahový job klub, systém specifických programů prevence) a za spolupráci při rozvoji dalších pilotních programů, jako například resocializačního projektu   Právo na každý den ve spolupráci s probační a mediační službou anebo projektu Sanace rodiny v zadání Krajského úřadu Plzeňského kraje.  V regionu neexistuje žádná jiná instituce, jež by tak komplexním způsobem pomáhala řešit situaci romské komunity.

Nízkoprahové komunitní centrum usiluje o úzkou spolupráci se pomáhajícími institucemi v regionu, iniciovalo uzavření tříleté smlouvy mezi Městem Rokycany a Ulicí – agenturou terénní sociální práce, o.s., poskytující služby uživatelů drog, s níž samo centrum spolupracuje ve vyhledávání jedinců a skupin v ohrožení. Velmi přínosný pro občany rokycanského regionu bude i projekt občanské poradny, jehož realizaci chce zařízení zahájit od příštího roku.

Nízkoprahové komunitní centrum ke dni 13. 12. 2006 zatím, dle sdělení předsedy ČAS, jako jediné úspěšně absolvovalo hodnocení kvality ČAS a má právo získat osvědčení bez podmínky.


KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2021 | portal@streetwork.cz