Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeČASČlánkyVýroční cena 2006 udělena

Další články klubu

18 | 12 | 06 Verze pro tisk

ČAS

Výroční cena 2006 udělena

Česká asociace streetwork a Nadace Vodafone ČR udělily Časovanou botu 2006 – Výroční cenu za největší přínos v oboru nízkoprahových sociálních služeb v roce 2006. Cenu v kategorii Nízkoprahový klub roku získali pracovníci nízkoprahového komunitního centra Diakonie Rokycany, v kategorii Osobnost roku byl oceněn Tomáš Brejcha ředitel programu Jihočeský streetwork. Udělením Časované boty vrcholí osvětová kampaň na podporu nízkoprahových klubů, kterou obě neziskové organizace odstartovaly v říjnu tohoto roku.

 Časovaná bota České asociace streetwork „Osobnost roku 2006“

Oceněn byl Tomáš Brejcha ředitel programu Jihočeský streetwork. Program jako jediný na jihu Čech realizuje terénní sociální práci s uživateli drog a rozvíjí preventivní projekt zaměřený na experimentátory s tzv. tanečními drogami přímo na jejich akcích. Za šest let působení v oboru se Tomáši Brejchovi podařilo prolomit bariéru neopochopení, se kterou se setkával především na úrovni obecních samospráv.

„Ceníme si jeho osvětové činnosti v městských radách a zastupitelstvech, v místních rádiích a tisku. Cenu získává i za přínos ve vývoji nových metod kontaktní práce,“ říká Jindřich Racek, předseda České asociace streetwork.

Časovaná bota Nadace Vodafone ČR „Nízkoprahový klub roku 2006“

 Oceněno bylo nízkoprahové komunitní centrum Diakonie Rokycany za efektivní podchycení romských dětí a mládeže zejména z rodin ohrožených sociálním vyloučením a organizováním jejich volného času. Centrum vytváří pilotní modely práce s romskou menšinou a úzce spolupracuje s Městským úřadem v Rokycanech.

„Rokycanská Diakonie nejenom úspěšně pracuje se sociálně ohroženou romskou mládeží, ale podařilo se ji do řešení mnohých nepopulárních problémů zatáhnout představitele města, což v oblasti nízkoprahových služeb stále není obvyklé,“ říká Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone ČR.

Dalšími nominovanými na letošní Časovanou botu byli: Proxima sociale o.s. (komunitní centra Krok v Praze-Modřany a Jižní Pól v Praze-Jižní město), nízkoprahový klub PVC Blansko, nízkoprahový klub Likusák (Brno), Martin Holiš (nízkoprahový klub Likusák) a Jindřich Vobořil (Sdružení Podané ruce o.s.).

„V letošním roce se České asociaci streetwork podařilo realizovat velmi vydařenou informační kampaň i ucelený vzdělávací program pro pracovníky a zařízení působící v nízkoprahových službách. A právě investice, díky podpoře Evropského sociálního fondu, do lidských zdrojů formou vzdělávání, se odrazila na kvalitě nominací k udělení Výroční ceny Časovaná bota za rok 2006,“ dodává Jindřich Racek, předseda České asociace streetwork.

Nadace Vodafone ČR podpořila v roce 2006 nízkoprahové kluby v rámci svého grantového programu Vpoho částkou 8,5 miliónu Kč (granty, přímá finanční a materiální pomoc). Oceněným i nominovaným osobnostem a klubům věnuje nadace telefony a předplacené Vodafonekarty.

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2022 | portal@streetwork.cz