Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
HomeKlubyČlánkyV Brně vzniká sdílené sociální bydlení

Další články klubu

16 | 12 | 15 Verze pro tisk

StreetWork.cz

V Brně vzniká sdílené sociální bydlení

Symbios - projekt sdíleného bydlení studentů a mladých lidí bez domova

Katedra environmentálních studií při Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně připravuje projekt Symbios, který bude umožňovat sdílené bydlení studentů univerzity a mladých lidí bez domova. Cílovou skupinou budou také mladiství opouštějící dětské domovy.

Projekt Symbios dává šanci mladým lidem bez domova

Návštěva vídeňské domova VinziRast-mittendrin, kde obdobný projekt již po více než šest let funguje, inspirovala vedení katedry environmentálních studií k přenesení této myšlenky do České republiky, konkrétně do Brna. Na přípravě projektu nyní spolupracuje tým studentů univerzity, který pomáhá získat pro Symbios finance prostřednictvím crowdfundingu a zároveň se tím učí postup při tvorbě crowdfundingové kampaně a medializaci projektu.

Ve VinziRast-mittendrin v centru Vídně spolu sdílejí studenti tamní univerzity a bezdomovci vždy jeden byt se dvěma pokoji, společným sociálním zařízením a kuchyňkou; celkem takto funguje deset bytových jednotek. V přízemí domu se nachází restaurace (mittendrin), která lidem bez domova poskytuje zaměstnání. V rámci projektu jsou pořádány workshopy v dílnách, výlety a oslavy.

Symbios bude svému vídeňskému vzoru velmi podobný. Momentálně s městem Brnem vedení Symbiosu jedná o poskytnutí čtyř bytů pro projekt a spojuje se s kavárnami a restauracemi, kde by mladým lidem bez domova, jež bude ubytovávat, mohla být nabídnuta chráněná práce. Za sdílené bydlení budou jak studenti tak mladí bezdomovci platit, vedení Symbiosu tímto chce také zajistit to, že se do projektu budou ze strany studentů zapojovat především ti, kteří mají opravdu zájem pomoci. Projekt by tak mohl fungovat i jako forma praxe např. pro studenty sociální práce či sociální pedagogiky.

Vedoucí katedry environmentálních studií Bohuslav Binka, který je hlavním představitelem projektu, odhaduje, že by realizace Symbiosu byla možná přibližně v horizontu následujících dvou let. V úterý 8. prosince odstartoval tým studentů crowdfundingovou kampaň, která má zafinancovat přípravnou fázi projektu. Tato kampaň potrvá do 21. ledna 2016 a podpořit ji můžete zde.


KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz