Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyInformační systém pro nízkoprahové organizace

Další články klubu

20 | 11 | 06 Verze pro tisk

ČAS

Informační systém pro nízkoprahové organizace

Firma Sonic development mě požádala o recenzi jejich produktů. Zpočátku jsem se cítil poněkud nedůvěřivě - aneb co může firma vyvíjející software vědět o neziskovém sektoru, zejména o sociálních službách. Byl jsem ovšem mile vyveden v omyl. Firma se dle infomateriálů nevyhýbá ryze komerčním projektům, nicméně jako cílovou skupinu uvádí právě neziskovky. A to je věc u nás ne zcela běžná. O to víc mě zaujala bližší specializace, software a technická podpora pro nízkopraháče!

 Klíčovým produktem Sonic development je Informační systém pro nízkoprahové organizace. Vývojáři evidentně spolupracují s někým z NZDM, o problematice mají obrovský přehled. Tato aplikace nabízí perfektně zpracovanou a uživatelsky přátelskou službu vhodnou k evidenci všeho důležitého ve Vašem NZDM. Základem aplikace je evidence zaměstnanců, klientů, docházky, akcí, grantů, institucí a sociálních služeb. Zejména evidence klientů a sociálních služeb je neocenitelná. Moc dobře si vzpomínám, jak jsem svého času ručně sepisoval do nakopírované tabulky čárky ke klientům a provedeným službám. Peklo nastalo při každoměsíčním přepisování do počítače. Výrazné zlepšení nepřinesla ani modernizace v podobě užívání Excelu. Vždy se našel někdo, kdo data zadal špatně, pak vše zkompletovat a exportovat do grafů pro výroční zprávu bylo skutečné martýrium. S tímto programem je vše přehledné, kompatibilní a hlavně naprosto jednoduché. Po pár kliknutích můžeme vidět statistiky a grafy podle proměnných, které si sami zvolíme. Sociální služby je možné použít buď přednastavené (podle sledovatelných položek v souladu se Standardy sociálních služeb MPSV), nebo si předvolit vlastní - což dává tomuto software neuvěřitelnou flexibilnost. To ocení například terénní pracovníci, pokud v kontaktní knize evidují jiná data než kontakťáci. Software mohou tedy používat nejen NZDM, ale v podstatě jakékoliv centrum sociálních služeb, které vede evidenci klientské práce. Docela dobře si dokážu představit, jak by pro hodnotící komisi grantových řízení MPSV bylo jednoduché pouze porovnat vyexportované statistiky všech NZDM, a na jejich základě hodnotit úspěšnost jednotlivých center. Součástí je také portál pro registrované NZDM, možnost nastavení hloubky utajovaných dat, vnitřní pošta mezi pracovníky, a dále pak evidence pracovní docházky. Prostě vše, co je k evidenci práce a administrativní práci samotné v NZDM nezbytně nutné. Podle referencí na webu firmy aplikaci již používá několik NZDM východočeského kraje, včetně Salingeru, Klídku nebo Milíčova domu.

Vzhledem k tomu, že v nabídce firmy jsou též grafické práce, je možné si objednat grafiku, která vychází již ze stávajících web stránek či z grafické image organizace. Plus navrch.

Krom výborné funkčnosti produktů firmy Sonic Development nelze nevypíchnout cenu – autoři garantují ceny šité na míru neziskovkám, to jest za srovnatelné služby mnohonásobně nižší ceny, což si lze jednoduše ověřit na webu firmy v ceníku.

Marek Haltuf, Bc.

Terénní sociální pracovník Magistrátu Města Hradec Králové
KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek

Petr Vyhnalek (www) VOLITELNE FUNKCE:
Pro ty kteri meli proiblem s prehlendosti programu a mnozstvim nepouzivanych funkci je nyni v Evidenci NZDM moznost cele casti aplikace, nebo dokonce polozky formularu skryt.

Take je moznost zacit sledovat nove polozky s vlastnim pojmenovanim.

Tim je zajistena prehlednost a jednoduchost sita na miru i presto ze do Evidence neustale pridavam nove funkcena konkretni libovolne pozadavky kazdeho NZDM ktere to potrebuje.

Brzo pribude i funkce na zmenu (neboli preklad) terminologie.

http://neziskovky.com/neziskovky/eviden … lne_funkce

Petr Vyhnalek (www) RE: EVIDENCE DOHOD A PLÁNŮ:
Dobry den, ohledne MPSV. <br>
<br>
Hradecky program nyni jiz obsahuje take evidnce planu a dohod.<br>
Jejich finalni podoba ale neni jeste uzavrena, bude se menit na zaklade zkusenosti z pouzivani v NZDM. Dle pripominek bude vypilovana do co mozna nejpouzitelnejsi podoby.<br>
<br>
Take bysme se radi pochlubili ze jsme vytvorili formular ve kterem muzete zadat hromadnou dochazku klientu pro jeden den najednou, vcetne poskytnuti sluzeb.<br>
<br>
Dalsi novinkou jsou takzvane evidence navstev (hromadna dochazka anonymnich klientu), napriklad ze skol a jinych instituci, kdy neznate klienty. <br>
Timto zpusobem lze zaevidovat jak dochazku tak poskytnuti sluzeb, coz se projevi i ve vystupnich datech a vyrocni zprave.<br>

Petr Vyhnálek RE: NOT USER FRIENDLY:
Zdravim, trosku sme zapracovali na zakladni navigaci v programu: <br><a href="http://nzdm-demo.web-stranky.cz/cgi/sonic.cgi?templ=s_admin&login_name=demo2&login_pwd=demo2">Ukazka</a><br>
(o dalsich chystanych zmenach budu informovat)

milanius RE :EVIDENČNÍ PROGRAMY:
chtěl jsem se zeptat zda je Prevková databáze placená či volně šiřitelná.
dík

Aleš Herzog EVIDENČNÍ PROGRAMY NZDM:
Přidám informaci, která proběhla na Valné hromadě ČAS a bude v zápisu.

Aktuálně existují 4 evidenční programy pro NZDM.

Excelový program Proximy sociale (spíše statistický), o který si je možné požádat a získat jej bezplatně.

Dále program Hradecký, který vyvíjí a spravuje soukromá firma. Program obsahuje jak evidenci výkonů pro jednotlivé klienty, tak další personální a jiné evidence, které NZDM potřebuje a data ukládá v heslovaném prostoru na netu (zabránění ztrátě dat). V současnosti tento program využívá 8 zařízení. Náklady na program jsou cca 10.000 Kč na zakoupení a dále poplatek 500 Kč měsíčně za uložení dat, servis a vývoj.

Moravskoslezský program PEPA bude zcela dokončen na konci roku. Při práci na něm se tvůrci snažili zapracovat požadavky standardů kvality sociálních služeb na dokumentaci např. u dohod a individuálních plánů. Cena programu bude cca 6.000 Kč.

Program pražského Prevcentra vychází z Freebase (evidenčního systému nízkoprahových drogových služeb).

Aleš Herzog TROCHU MOC MARKETING:
Tak tohle už je trochu moc marketing, Petře Vyhnálku :-D
Myslím, že je na tomto místě důležité zmínit pozici ČAS. Výkonný výbor na svém posledním setkání jednal o situaci z hlediska evidenčních programů NZDM a rozhodl se být důsledně neutrální. Čili asociace je ráda, že evidenční programy vznikají, nechá však na jednotlivých zařízeních, který program si vyberou.

Petr Vyhnálek RE: NOT USER FRIENDLY:
Ano, vzhledem k tomu ze databáze umí spoustu funkcí, tak se obsluha na první pohled jeví komplikovaně.
<br><br>
Po pochopení základního propojení mezi částmi programu, zjistíte že samotná každodení práce není vůbec komplikovaná.
<br><br>
Dalším důležitým faktem je, že né všechny funkce programu musíte využívat. Jako příklad uvedu práci s aplikaci MS Excel. Je to užitečný nástroj, avšak málokdo umí (či potřebuje) využít všechny jeho funkce.
<br><br>
Pokud jste ochoten domuvit si osobní schůzku, rád bych Vám práci s aplikací předvedl.

m11 ...:
nejlepší bude zeptat se těch, kteří aplikaci již používají.<br />
<br />
marek

DanC JEŠTĚ NĚCO..:
Ta recenze mi příjde tak trochu psaná na zakázku. Vyveďte mne, prosím, z omylu. Vždyť tam není ani jedna kritická poznámka, kromě toho, že autor recenze byl zpočátku vůči programu nedůvěřivý. Více reklamní článek, než-li recenze.

DanC (www) NOT USERS FRIENDLY:
Pro mně je tam mnoho zbytečností (komunikace s klienty, granty atd.) a to podstatné chybí. Když jsem si s tím hrál, tak jsem se ztratil. Na službě je to těžce použitelné. Potřebujeme evidovat běžný provoz co nejrychleji.

Petr Vyhnálek RE: EVIDENCE DOHOD A PLÁNŮ:
Dobrý den,
právě tento problém jsme dnes řesili na "meetingu" sdružení vychodočeských NZDM.

Protože zakoupení programu neobsahuje jen statickou verzi, ale i jeho neustélé aktualizace směřované na požadavky samotných NZDM (o jejich průbehu mohou samotná centra poreferovat), tak každý měsíc centra předkládají požadavky na změny či nové funkce.

Dnes bylo dohodnuto že v evidenci klientů přibudou právě dohody s klienty a plány.
Také bylo například dohodnuto že bude existovat speciální náhled na data klienta, který bude možno klientovi zveřejnit aniž by viděl nejcitlivější údaje (na toto má samozřejmě právo).

Dále je rozhodnuto o vývoji grafického náhledu na docházku zaměstnanců, rozděleného dle směn a místa vykonávání práce.
Pokud se NZDM rozhodne předvyplňovat zaměstnancům docházku dopředu, bude moci tento přehled používat k plánování směn a nebude již muset poté evidovat zvlášt docházku. Pouze v případě změn upraví předvyplněné údaje.

Je tedy vidět že záleží pouze na požadavcích samotných center co bude naše Evidence umět.

Jen podotknu že aktualizace jsou zdarma, neboli v ceně měsíčních poplatků.

Aleš Herzog EVIDENCE DOHOD A PLÁNŮ:
Zajímalo by mně, jak je na tom program s evidencí dohod a plánů. Kolegyně, která viděla ukázku programu, říkala, že tohle více akcentuje moravskoslezský Pepa, že v tomhle je Hradecký program nedostatečně "MPSV". Je to tak nebo ne?

Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz