Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeČASČlánkyProjekt Zvyšování kvality a efektivity končí

Další články klubu

06 | 02 | 15 Verze pro tisk

ČAS

Projekt Zvyšování kvality a efektivity končí

Pracovníci nízkoprahových programů prošli vzděláváním a jejich zařízení hodnocením kvality

Česká asociace streetwork, o.s. ukončila v prosinci r. 2014 projekt s názvem: „Zvyšování kvality a efektivity v nízkoprahových sociálních službách“. Projekt byl podpořen z Operačního programu Praha Adaptabilita.

 Hlavním cílem projektu bylo zvýšit kvalitu a efektivitu nízkoprahových sociálních služeb na území Hlavního města Prahy. Své profesní kompetence v přímé práci s klienty si pracovníci nízkoprahových sociálních služeb zvýšili absolvováním vzdělávacích programů. Pracovníci rozvinuli své dovednosti nezbytné v komunikaci s uživateli služeb, identifikaci potřeb uživatelů a jejich motivaci ke změně. Rovněž se dokáží zorientovat v sociálně právním prostředí při práci s uživateli služeb.

V rámci vzdělávacích workshopů se pracovníci seznámili s konceptem zjišťování potřeb uživatelů, naučili se vyhodnocovat vhodnost zvolené podpory pro uživatele, vyhodnocovat výsledky své práce a komunikovat je směrem k veřejnosti a donátorům. Metodické dny umožnily podporu při zavádění získaných dovedností do praxe přímo v jednotlivých zařízeních. Tyto aktivity byly řešeny dodavatelsky.

Výstupem projektu je Inovovaná metodika hodnocení kvality sociálních služeb nízkoprahového charakteru. Inovace proběhla dle nových trendů, dobré praxe v oboru, dále dle místních podmínek poskytovatelů na území hl. města Prahy. Na základě inovované metodiky hodnocení kvality a následného vyškolení hodnotitelů kvality proběhlo 15 auditů kvality ve vybraných pražských nízkoprahových sociálních službách. Pracovníci měli možnost zamyslet se nad svými pracovními postupy, přemýšlet o nich z jiných úhlů pohledu nebo přímo dostali konkrétní metodická doporučení ke zvýšení kvality poskytovaných služeb.

V rámci projektu vznikl fundraisingový plán, který v následujících letech umožní financovat chod České asociace streetwork i potřebné aktivity pro kvalitní členská zařízení působící v oblasti nízkoprahových sociálních služeb.

Aktivita fundraisingu přinesla komplexní pohled na fundraising v NSS (nízkoprahových sociálních službách), jejich potřeby a aktivity v oblasti fundraisingu. Rovněž se rozvinula spolupráce s institucemi, zejména s Magistrátem hl. města Prahy a Ministerstvem práce a sociálních věcí při zapojení do koncepčních činností těchto institucí.

Evropský sociální fond
Praha a EU - Investujeme do vaší budoucnosti


KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2022 | portal@streetwork.cz