Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyJaká je terénní práce v nákladním autě

Další články klubu

09 | 05 | 14 Verze pro tisk

ČAS

Jaká je terénní práce v nákladním autě

Česká asociace streetwork ve spolupráci s Národním vzdělávacím fondem připravila k realizaci projekt mobilní terénní práce, která je vykonávána prostřednictvím vybaveného nákladního automobilu. Projekt Streetwork pro děti a mládež, v rámci kterého mobilní terén funguje, byl podpořen dánskou nadací The Velux Foundation.

Realizátoři projektu vypsali výběrové řízení, kterého se zúčastnilo 10 poskytovatelů nízkoprahových a terénních sociálních služeb z celé České republiky. Podpořenými organizacemi se staly Kotec, o.p.s. a Oblastní charita Jihlava. Vítězové výběrového řízení získali na tři roky do bezplatné výpůjčky vybavený automobil včetně příspěvku na pohonné hmoty a opravy, zároveň jim bude z projektu po dobu tří let hrazena mzda dvou terénních pracovníků (2 x 0,6 úvazku). Vozy budou vyjíždět do sociálně vyloučených lokalit venkovského charakteru na Vysočině a do lokalit v západních Čechách (Sokolovsko, Ašsko, Tachovsko). Jde o lokality s velmi vysokou mírou nezaměstnanosti a s minimální dostupností sociálních služeb.

Vlastníkem obou vozidel je Česká asociace streetwork, o.p.s. Jde o skříňový nákladní automobil Mercedes Sprinter z roku 2008, rozměry nákladního prostoru jsou ca. 2 x 2 x 4 metry. Nákladní prostor byl přebudován na pojízdný nízkoprahový klub - zateplení, dveře a okénka, osvětlení, nezávislé topení, solární panel. Dominantou prostoru je stůl s lavicemi a skládacími židlemi, klub pojme naráz min. 10 dětí/mladých lidí. Klub je vybaven notebookem, přenosnou tiskárnou, projektorem s promítacím plátnem a audiosystémem. K dispozici je kuchyňka s tekoucí vodou a dvouvařičem, oddělený prostor slouží jako zázemí pracovníků, v případě nouze je možné využít i chemické WC:-) V zadní části vozidla je zvenčí přístupný úložný prostor pro volnočasové vybavení.
Mobilní terénní práce byla zahájena v dubnu letošního roku. Do terénu vyjíždí po čtyři dny v týdnu minimálně dvojice terénních pracovníků, která poskytuje služby převážně dětem a mladým lidem od 6 do 20 let, sekundární cílovou skupinu představují jejich rodiče a další rodinní příslušníci. Během dubna proběhlo oficiální předání automobilů spojené s jednáním zástupců kraje a/nebo místní samosprávy. V počáteční fázi projektu budou s týmy terénních pracovníků pravidelně realizovány metodické dny, jejichž cílem je nejen připravit týmy na audit kvality České asociace streetwork, ale zejména spolupracovat na vytváření metodiky mobilní terénní práce.

Věříme, že zkušenosti z pilotního projektu potvrdí smysluplnost mobilní formy nízkoprahového klubu a ověří její efektivitu v lokalitách, kde z nějakého důvodu není poskytování nízkoprahových sociálních služeb možné.

Regina Kuncová, Česká asociace streetwork

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Jana Skvělý
milan :-)
Robert Paráda
Martin Pazlar super
Zobrazit vše
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2022 | portal@streetwork.cz