Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyVýroční cenu za rok 2013 získává....

Další články klubu

05 | 05 | 14 Verze pro tisk

ČAS

Výroční cenu za rok 2013 získává....

Každoročně udělované ocenění za největší přínos v oboru nízkoprahových sociálních služeb Časovaná bota 2013 má letos čtyři vítěze. V kategorii Pracovní tým roku ji získaly Terénní programy Kolín Prostor plus o.p.s., v kategorii Osobnost roku byl oceněn Jan Vališ, sociální pracovník a vedoucí NZDM Vrtule Praha, cenu Skokan roku obdržel Komunitní terénní program o.s. Neposeda z Prahy a Cenu Správní rady patrona ceny České asociace streetwork (ČAS) získal Klub Atom pro děti a mládež Plzeň. Slavnostní vyhlášení proběhlo při příležitosti otevření Restart Shopu, dobročinného obchodu s darovaným zbožím na podporu služeb pro mládež.

Skokan roku - Komunitní terénní program o.s. Neposeda z PrahyPreventivní sociální služby - terénní programy a nízkoprahové kluby pro děti a mládež (NZDM) jsou v počtu 235 rozšířeny po celé ČR. Jejich zásluhou se podaří ročně udržet v přirozeném prostředí, tedy v rodině, desítky dětí. Tím šetří nemalé částky ze státního rozpočtu. Díky jejich práci se podaří včas zachytit problematické chování typu záškoláctví, experimentování s drogami, šikanu, sebepoškozování, dokonce pokusy o sebevraždy nebo sexuální zneužívání. Nelehká práce s mládeží, ale i dalšími skupinami obyvatel ohroženými negativními sociálními jevy, jakými jsou například sociální vyloučení, závislosti na psychotropních látkách či bezdomovectví, si zaslouží ocenění.

Vítěz Časované boty v kategorii: „Osobnost roku 2013“

 Osobností roku 20132 mezi pracovníky nízkoprahových programů se stal Jan Vališ, sociální pracovník a vedoucí NZDM Vrtule Salesiánského střediska mládeže Praha. Jan Vališ dlouhodobě přispívá k rozvoji oborou. V loňském roce se spolupodílel na rozjezdu terénní sociální práce na Praze 8. Je člen revizní komise ČAS. Koordinuje pražskou pracovní skupinu nízkoprahových klubů. Jeho práce s klienty je velmi inspirativní. Jan Vališ se také věnuje streetworku v on-line formě. Je jedním z online streetworkerů v rámci inovativního projektu Streetwork online, který pod hlavičkou ČAS funguje především prostřednictvím internetového portálu jdidoklubu.cz

Dalšími nominovanými na letošní Časovanou botu byli a čestné uznání obdrželi: Roman Kunc, terénní sociální pracovník Prostor plus o.p.s. Kolín a Tomáš Příhoda kontaktní terénní pracovník Proxima Sociale o.p.s., Praha.

Vítěz Časované boty v kategorii „Pracovní tým roku 2013“

 Nejlepším pracovním týmem v oblasti nízkoprahových programů se stal tým Terénní programy Kolín Prostor plus o.p.s. Cenu získal především za významnou, dlouhodobou a kvalitní práci v oblasti poskytování služeb uživatelům omamných a psychotropních látek v lokalitách Kolín a Kutná Hora. Pracovníci TP Kolín neustále posouvají program kupředu a reagují na potřeby klientů i prostředí, ve kterém pracují. Vytvořili inovativní projekt „Streetwork experiment“, který reaguje na „šedé pole“ mezi dvěma službami - terénním programem a nízkoprahovým klubem. Členové týmu se aktivně zapojují do rozvoje oboru a nebojí se přicházet s novými myšlenkami, které předávají svým kolegům. Nemůžeme vyzdvihnout samotné terénní programy, aniž bychom nezmínili komplexnost služeb, kterou Prostor plus v Kolíně a jeho okolí vytvořil.

Vítěz Časované boty v kategorii „Skokan roku 2013“

Kategorii Skokan roku pro pracovníka nebo zařízení, který resp. které v oboru působí méně než dva roky, ovládl Komunitní terénní program o.s. Neposeda z Prahy. Komunitní terénní program organizace Neposeda, která působí v lokalitách Prahy 20 a Prahy 21, vznikl v květnu 2012. Komunitní terénní program usiluje o sociální začlenění a o pozitivní změnu v životním způsobu jedinců v nepříznivé sociální situaci. Cenné na způsobu práce programu je především to, že se primárně zaměřuje na lokalitu - práci v komunitě a nikoliv na jednotlivé cílové skupiny. Pracovníci tak poskytují terénní sociální službu všem, kteří jsou ohroženi sociálním vyloučením, ať už jsou to mladí dospělí, rodiny, osoby bez přístřeší nebo osamělí senioři.

Cena Správní rady ČAS 2013

 Cenu Správní rady České asociace streetwork si odnesl tým Klubu Atom z Plzně (Diakonie ČCE - středisko Západní Čechy) za projekt „Slušnej Bazar“. Správní rada ČAS se snaží sledovat dění v oboru a oceňovat osoby, týmy případně projekty či počiny, které by byly inspirativní, přinášely něco nového, mimořádného. Projekt „Slušnej Bazar“ vychází z myšlenky uspořádat takovou charitativní sbírku, na které je dárce následně obdarován a kde děti pomáhají dětem. Na projektu Správní rada nejvíce oceňuje zapojení klientů, vyzdvihnutí výchovného efektu a vedení klientů k samostatnosti. Skvělým výsledkem je i to, že klienti klubu projekt dále samostatně rozvíjejí.

Výroční cena aneb Časovaná bota je především vyjádřením uznání lidem, kteří obětavě a za málo peněz pracují v první linii. Jde o ocenění za dobrou práci a dosažené výsledky v oblasti nízkoprahových sociálních služeb (klienty těchto služeb jsou zejména děti a mládež, dále lidé bez přístřeší, imigranti, uživatelé drog aj.). Důvodem k udělení ceny je významný počin v praxi (tj. konkrétní kvalitně realizovaný projekt či záslužný čin) a významný přínos v oboru (tj. dlouhodobou práci v oblasti s konkrétními pozitivními výstupy ve vztahu k přímým klientům, v oblasti metodiky, vzdělávání, iniciace spolupráce atd.).

Gratulujeme všem oceněným!

Česká asociace streetwork, o.s.

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Robert Gratulace
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2023 | portal@streetwork.cz