Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyO vzdělávání ve volném čase je zájem

Další články klubu

08 | 11 | 12 Verze pro tisk

NZDM Drom

O vzdělávání ve volném čase je zájem

I v tomto školním roce připravily organizace DROM, romské středisko, a RATOLEST BRNO celou řadu vzdělávacích aktivit pro děti a mládež žijící v brněnských sociálně vyloučených lokalitách. Aktivity jsou součástí nového projektu „Máš na to!“, jehož cílem je zvýšit vzdělanostní šance dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí.

ilustrační fotoV nízkoprahových zařízeních pro děti a mládež NZDM DROM a NZDM Pavlač se mohou děti zapojit do předškolní přípravy, doučování, počítačového kroužku a celé řady seberozvojových aktivit. Nechybí ani kariérové poradenství. Jak potvrdila vedoucí NZDM DROM Marcela Bucháčková, o vzdělávací aktivity je dlouhodobě zájem: „Převážně děti mladšího školního věku pravidelně využívají naši nabídku doučování a aktivně se účastní také seberozvojových aktivit, které přispívají k posilování a rozvoji jejich schopností i ke spolupráci ve skupině. Nejvyhledávanější aktivitou ze strany dětí všech věkových kategorií je počítačový kroužek, jehož kapacita bývá pravidelně zcela naplněna."

Do projektu je zapojena také Základní a mateřská škola Brno, nám. 28. října 22. Spolupráce se školou probíhá zejména v rovině sdílení zkušeností, výměně informací a úzké spolupráce v případě konkrétních žáků. Pokud například žák, který navštěvuje doučování v NZDM DROM nebo NZDM Pavlač projeví zájem, kontaktuje speciální pedagog NZDM jeho učitele a domluví se s ním, jakou učební látku je třeba s žákem procvičit.

Aktivity pro děti a mladé lidi neprobíhají pouze za zdmi nízkoprahových zařízení. Pracovníci organizují pro klienty výlety, zajímavé exkurze nebo i vícedenní pobytové akce. Děti se tak mohou podívat na hasičskou nebo policejní stanici, do muzea, knihovny, ale i lanového centra nebo aquaparku. Letošní podzimní prázdniny strávili klienti NZDM Pavlač v blízkosti hradu Svojanov: „Patnáct dětí ve věku od pěti do osmnácti let strávilo společně příjemné čtyři dny plné her, výtvarných a sportovních aktivit. Starší klienti se podíleli na vymýšlení programu pro ty mladší a za pomoci pracovníků připravili strašidelnou stezku odvahy. Všechny děti se během čtyř dní učily také vzájemně spolupracovat a respektovat odlišné názory,“ řekla o pobytové akci Věra Růžičková z Ratolesti Brno. Další podobné akce se budou moci děti zúčastnit o jarních prázdninách.

Projekt „Máš na to!“ je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu České republiky.

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz