Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeČASČlánkyTýden nízkoprahových klubů opět v září

Další články klubu

30 | 07 | 12 Verze pro tisk

ČAS

Týden nízkoprahových klubů opět v září

Už se stalo tradicí, že se v posledním celém týdnu v září otevírají nízkoprahové kluby pro děti a mládež v celé republice široké veřejnosti. Nebude tomu jinak i v letošním roce. Pokud máte nějaký nový či osvědčený nápad, jak prezentovat činnost svého klubu svým sousedům, radnici, firemním dárců, rodičům, školám či potenciálním klientům, připojte se a staňte se součástí Týdne nízkoprahových klubů.

Přijďte do klubu! Týden nízkoprahových klubů má především snížit prahy mezi kluby a veřejností. Základním principem je uspořádání akcí pro veřejnost v regionech, přímo v lokalitách, kde nízkoprahové kluby působí. Soustředění těchto akcí do jednoho týdne a využití velkého počtu klubů v republice, nám umožní upozornit na práci a význam nízkoprahových klubů. Letos se informační kampaň Týden nízkoprahových klubů, s pořadovým číslem VI, uskuteční v týdnu od 24. do 30. září 2012.

Jak se tedy zapojit?

Nejprve je třeba připravit během tohoto týdne alespoň jednu akci, zaměřenou na veřejnost či klienty (den otevřených dveří, divadelní představení, turnaj atd.). V první fázi alespoň rámcově. Poté vyplnit přiložený formulář v Excelu a poslat na adresu kocourek@streetwork.cz. Samozřejmě co nejdříve - nejpozději však do 27. srpna! Formulář bude sloužit jako základ informační databáze, kterou poskytneme médiím, vašemu okolí. Databáze bude přístupná na portálu StreetWork.cz. Dílčí informace budou také rozesílání regionálním médiím. Ve formuláři vyplňte každou akci na samostatný řádek (list Akce). Věnujte také pozornost listu Kontakty. Zde doplňte kontakty zejména na regionální média, případně další subjekty, které bychom měli oslovit i my. Nezapomeňte však napsat a rozeslat svou vlastní tiskovou zprávu! Efekt by se měl tak zvýšit. Pokud však ještě neznáte detaily akce, kterou se chystáte připravit, pošlete do toho 1. září alespoň něco. Budeme tak mít šanci poslat vám včas nějaké propagační materiály, které se vám budou hodit. Doplnit tabulku o přesné a finální údaje bude možné do 10. září.

Nenapadá vás žádna vhodná akce pro veřejnost?

Pokud tomu tak je, můžete využít skutečnosti, že vyšel na DVD dokumentární film Čekárna na dospělost. Film můžete veřejně promítat právě v rámci Týdne nízkoprahových klubů. Vše o filmu, včetně způsobu jak jej získat, najdete na stránce www.streetwork.cz/cekarna.

Poznámka: Akce, které se nekonají v termínu 24. - 30. 9. 2012 nemohou být prezentovány jako součást Týdne nízkoprahových klubů.

K propagaci akce můžete použít jednotné plakáty a pozvánky (právě na nich děláme). Vše k vám dorazí včas poštou (pokud se včas přihlásíte). Plakáty mají formát A3 a mají dostatek volné plochy na vylepení konkrétních údajů o vaší akci. Pozvánky vám přijdou ve formátu A4. Na druhou stranu můžete vytisknout libovolný text a poté A4 rozstřihnout na 3 pozvánky formátu DL a poslat. Plakáty budou velmi univerzální, takže je budete moci využít i poskočení Týdne na nějakou další akci.

K dispozici vám bude také celý vizuál Týdne v elektronické podobě. Najdete jej na portálu www.StreetWork.cz/tyden nebo pod tímto článkem začátkem září. Po stáhnutí vše můžete jednoduše upravit (doplnit třeba o vaše logo) v grafickém programu a vytisknout nebo posílat e-mailem, umístit na vaše weby atp. Bude to podobné jako minule.

Týden pro nízkoprahové kluby pořádáme již popáté. Chceme především oslovit novináře a pomocí nich pozvat veřejnost k vám. Je jen na vás, jak se této příležitosti chopíte a jak bude veřejnosti u vás dobře. Nezapomeňte však napsat a rozeslat svou vlastní tiskovou zprávu!

Česká asociace streetwork Týden nízkoprahových klubů zajišťuje a realizuje především po organizační stránce, letos zřejmě i po stránce finanční. Celý Týden nízkoprahových klubů je především zásluhou vás, pracovníků nízkoprahových klubů! Čím více nás bude, tím lépe.

Za Českou asociaci streetwork vám všechny dotazy zodpoví Jiří Kocourek na e-mailu kocourek@streetwork.cz.

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2022 | portal@streetwork.cz