Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
HomeKlubyČlánkySeminář "Diskriminace a rovné zacházení"

Další články klubu

23 | 01 | 12 Verze pro tisk

StreetWork.cz

Seminář "Diskriminace a rovné zacházení"

Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva pořádá praktický interaktivní seminář ke zvyšování informovanosti v oblasti ochrany před diskriminací a prosazování rovnosti pro organizace občanské společnosti. Seminář se bude konat 20. - 21. února 2012v Telči.

Chcete se dozvědět Co je diskriminace? Porušení lidských práv, porušení zákona, nebo prostě nespravedlnost? Co, proč a jak dělat abychom úspěšně měnili diskriminační praxi? V čem jsme zranitelní, v čem naopak silní? Jak využít média, jak překonávat jejich předsudky? Podpora koalice aneb s kým, k dosažení čeho a proti čemu? Co nabízí Veřejný ochránce práv jako instituce pro ochranu rovného zacházení?

ilustrační fotoSeminářem vás budou provázet:

  • Pavla Boučková, Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva
  • Michal Čermák, Kancelář Veřejného ochránce práv
  • Lucie Obrovská, Kancelář Veřejného ochránce práv
  • Martina Štěpánková, Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva
  • Kateřina Valachová, Kancelář Veřejného ochránce práv

Organizátor: Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva, Ječná 548/7, 120 00 Praha 2

Přihlášky: do 4. února 2012 e-mailem na adresu poradna@poradna-prava.cz nebo fax: +420 270 003 299, přihlášky jsou ke stažení na www.poradna-prava.cz. Info na tel.: +420 270 003 280, +420 723 929 297. Stravování a ubytování je pro účastníky zdarma.

Účastníci semináře obdrží osvědčení o absolutoriu akreditovaného vzdělávací kurzu v rozsahu 8 hodin, který je dalším vzděláváním ve smyslu ust. § 111 zákona o sociálních službách.

Místo konání: Univerzitní centrum Telč, náměstí Zachariáše z Hradce 2, 588 56 Telč

Nový rok přinese některým skupinám horší ochranu před diskriminací v přístupu k zaměstnání

Parlament schválil zákon č. 367/2011 Sb., kterým se mění zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů. Tato novela mj. mění antidiskriminační ustanovení § 4 obsažené v zákoně o zaměstnanosti, který dosud obsahoval mnohem širší výčet zakázaných diskriminačních důvodů než antidiskriminační zákon. Zákon o zaměstnanosti zakazoval přímou i nepřímou diskriminaci z důvodu pohlaví, sexuální orientace, rasového nebo etnického původu, národnosti, státního občanství, sociálního původu, rodu, jazyka, zdravotního stavu, věku, náboženství či víry, majetku, manželského a rodinného stavu nebo povinností k rodině, politického nebo jiného smýšlení, členství a činnosti v politických stranách nebo politických hnutích, v odborových organizacích nebo organizacích zaměstnavatelů, zatímco antidiskriminační zákon zakazuje diskriminaci pouze z důvodů vyplývajících ze směrnic Evropské unie, a to z důvodu rasy, etnického původu, národnosti, pohlaví, sexuální orientace, věku, zdravotního postižení, náboženského vyznání, víry či světového názoru.

Uvedená novela detailní antidiskriminační ustanovení ze zákona o zaměstnanosti od 1. ledna 2012 vypouští, a zákon o zaměstnanosti stejně jako zákoník práce bude obsahovat pouze obecné antidiskriminační ustanovení odkazující na antidiskriminační zákon. Ochrana před diskriminací např. z důvodu státního občanství, majetku, manželského a rodinného stavu při přístupu k zaměstnání se tak stane minulostí.

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz