Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyChomutov se pře se sociální agenturou

Další články klubu

12 | 01 | 12 Verze pro tisk

StreetWork.cz

Chomutov se pře se sociální agenturou

Výběr z tisku: Neshody s vládní Agenturou pro sociální začleňování by Chomutov neměly připravit o peníze na preventivní programy a projekty v sociální oblasti. Zastupitelstvo před dvěma týdny odmítlo takzvaný strategický plán lokálního partnerství, tedy dokument, který má být základem pro řešení problémů místních sociálně vyloučených lokalit. Projekty do něj zapojené získávají při hodnocení plusové body navíc, dotace se ale na jeho přijetí přímo nevážou.

 „Město může i nadále dostávat peníze z rozvojových fondů i dotace ministerstev. Přijetí strategie nicméně může být pozitivní bonifikací,“ vysvětlil Martin Šimáček, ředitel agentury. Na chomutovském sídlišti Kamenná se například připravuje kontaktní centrum pro sociálně slabé a drogově závislé. Otevření závisí na získání dotace ministerstva práce a sociálních věci. Město na opravu bývalé mateřské školy a tříletý provoz potřebuje asi 30 milionů korun, projekt připravovalo právě ve spolupráci s agenturou a otevřít by ho chtělo na jaře příštího roku.

„Nepřijetí dokumentu pro naše město neznamená, že bychom zde žádné aktivity pro sociální začleňování nerealizovali. Právě naopak. Aktivity uvedené ve strategii jsme organizovali a dále organizujeme i bez toho, že by byl dokument přijat. A fungují dobře,“ zdůraznil chomutovský primátor Jan Mareš.

Nepravdivé údaje?

Zastupitelé města v listopadu strategii sociálního začleňování nepřijali. Podle nich agentura používá nepravdivé údaje o počtu Romů v panelákových sídlištích, vadí jim i údajné tvrzení o tom, že místní romské děti jsou segregovány do zvláštní školy. Agentura prý také neakceptovala důležité připomínky místních odborníků.

Ředitel agentury Šimáček je ale o kvalitě projektu, na kterém se podílely i místní neziskové organizace, městská i státní policie a také městští sociální pracovníci, přesvědčený. „Má velký potenciál situaci v terénu změnit. Doufám, že se s představiteli města sejdeme a budeme jednat o dalším postupu. Harmonogram stejně už je trochu posunutý a bude se muset předělat. Původně se tam počítalo s nějakými kroky už na podzim,“ dodal Šimáček.

Chomutov se pře se sociální agenturou. Přijde o dotace?, 12.12.2011, Mladá fronta DNES, Ondřej Černý

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz