Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyKdyž chceš, tak to dokážeš!

Další články klubu

08 | 12 | 11 Verze pro tisk

StreetWork.cz

Když chceš, tak to dokážeš!

Radoslav Banga byl hostem na konferenci Terénní a nízkoprahové programy 2011 a křtil novou publikaci Dobrá praxe. Zpěvák Radoslav "Gipsy" Banga realizuje hudební program „Když chceš, tak to dokážeš!“ zaměřený na prevenci rizikového chování. Nad programem převzala záštitu zmocněnkyně vlády ČR pro lidská práva Monika Šimůnková. Radoslav "Gipsy" Banga se chce během svých vystoupení podělit s žáky astudenty o svůj osobní příběh i své zkušenosti a motivovat je k aktivnímu a smysluplnému životu bez násilí, konzumace drog, xenofobie, rasismu, intolerance, agrese, kriminality a dalších variant rizikového chování. Přibližně 2 hodinový program, v němž zaznějí autorské písně, které svým obsahem uvedou vyprávění k jednotlivým tématům.

Když chceš, tak to dokážeš!V současnédobě bohužel všichni kolem sebe vidíme mnoho násilí, agrese, intolerance adalších negativních celospolečenských jevů. Program chce posílit v mladégeneraci víru a přesvědčení, že budoucnost je v rukou každého z nás. A také, že každý jednotlivec - ať už se na své startovní čáře cítí jakkoliv handicapován - má právo a možnost změnit svou situaci i svět k lepšímu, a žít smysluplný a spokojený život.

Projekt si klade za cíl inspirovat studenty k pozitivnímu, zdravému životnímu stylu, navést je na správnou a bezpečnou cestu při řešení zátěžových situací, přispět k příznivému psychosociálnímu klimatu ve škole a k formování občanských postojů studentů. Může být přínosem pro mnoho předmětů - prvouku, biologii, občanskou, rodinnou a vzhledem k formě i hudební výchovu.

Radoslav Banga má mimořádný životní příběh, talent i schopnost oslovit mladou generaci. Může být jedinečnou motivací pro všechny, kteří se cítí z jakékoliv příčiny handicapováni, ale z druhé strany také přispět ke zmírnění nesnášenlivosti a předsudků. Zprostředkování informací mediálně známou osobností je pro děti a mládež velmi atraktivní. Zvolená forma (hudba s doprovodným slovem) jé této věkové skupině blízká a je pro ni snadno přijatelná. Poznatky získané formou zážitku jsou dlouhodobě zapamatovatelné a snadno vybavitelné. Osobní zkušenosti a příklady jsou často mnohem působivější než pouhá teorie.

Radoslav Banga, známý také pod pseudonymem Gipsy, je rapper, hudebník, zpěvák a textař romského původu. Přestože dostal do vínku nálepku "nepřizpůsobivé menšiny", sociálně slabší podmínky a drobnější tělesný vzrůst, nezabránilo mu to, aby zúročil svůj talent. Naopak se tyto zdánlivé handicapy staly hnacím motorem v jeho úsilí něco dokázat. Se svou skupinou Gipsy.cz vystoupil již v téměř 20ti zemích světa (kromě ČR také v Německu, Anglii, Švýcarsku, Belgii, ale např. i Koreji, Číně a Austrálii). Získal několik tuzemských i mezinárodních prestižních ocenění a v roce 2007 se stal ambasadorem kampaně EU Evropského roku rovných příležitostí.


KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz