Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeČASČlánkyTýden nízkoprahových klubů V

Další články klubu

14 | 09 | 11 Verze pro tisk

ČAS

Týden nízkoprahových klubů V

Přijďte na konci září do nízkoprahového klubu! Tento týden se veřejnosti představí rekordních 88 nízkoprahových klubů po celé ČR.

V týdnu od 19. do 25. září proběhnou v 55 městech České republiky dny otevřených dveří, divadelní představení, koncerty a festivaly s cílem představit české veřejnosti činnost 88 nízkoprahových zařízení pro děti a mládež. Akce upozorní na práci a význam těchto zařízení, kde mohou děti po škole trávit volný čas bez jakýchkoli registrací, či poplatků. Především zde mohou řešit své problémy spojené s dospíváním. Akci pořádá Česká asociace streetwork, Nadace Vodafone ČR a Nízkoprahové kluby pro děti a mládež.

Přijďte do klubu!Letos poprvé se v rámci Týdne nízkoprahových klubů bude promítat v širším měřítku dokumentární film Čekárna na dospělost, který sami o sobě natočili klienti nízkoprahových klubů. Počet klubů, které se do Týdne nízkoprahových klubů zapojují, je rekordní. Do Týdne nízkoprahových klubů se zapojí zařízení z následujících měst: Blansko, Bohumín, Brno, Bruntál, Bystřice nad Pernštejnem, České Budějovice, Český Brod, Český Krumlov, Český Těšín, Dobřany, Domažlice, Hlučín, Hradec Králové, Cheb, Chrudim, Jablunkov, Jaroměř, Karlovy Vary, Karviná, Kolín, Kopřivnice, Krnov, Letohrad, Liberec, Miskovice u Kutné Hory, Moravské Budějovice, Nové Město na Moravě, Nové Město pod Smrkem, Olomouc, Opava, Pacov, Pardubice, Plzeň, Praha, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rokycany, Říčany, Slavičín, Teplice, Tišnov, Trutnov, Třebíč, Třinec, Týn nad Vltavou, Uherské Hradiště, Valašské Meziříčí, Velké Meziříčí, Zlín, Zliv, Zruč nad Sázavou, Žďár nad Sázavou, Židlochovice.

Akci i letos podporuje Nadace Vodafone ČR. "Tak jako již tradičně, i letos nabídnou nízkoprahové kluby komunitám, kde působí, zajímavý a pestrý program s cílem přiblížit svou práci veřejnosti", říká Ondřej Zapletal, ředitel Nadace Vodafone ČR a dodává: „Bude to příležitost pro všechny, které činnost nízkoprahových klubů zajímá, osobně nahlédnout do prostředí této potřebné sociální služby. Jsem rád, že máme možnost činnost nízkoprahových klubů v České republice dlouhodobě podporovat.“ Nadace Vodafone ČR finančně podporuje přípravu a propagaci Týdne nízkoprahových klubů již pátým rokem.

Nízkoprahový klub neboli nízkoprahové zařízení pro děti a mládež je sociální služba určená dětem a dospívajícím. Pracovníci nízkoprahových klubů poskytují mladým lidem pomoc v obtížných situacích a také formou prevence usilují o to, aby mladí lidé obtížné situace zažívali v co nejmenší míře a byli si vědomi potenciálních rizik. Mezi časté problémy patří problémy vztahové, potíže se školou, s rodinou nebo vrstevníky či se svým vlastním sociálním statusem,říká Martina Zikmundová, ředitelka České asociace streetwork, o.s.

Podrobnosti o tom, co pro vás kluby připravily, si můžete stáhnout v uceleném přehledu v Excelu.
(řazeno abecedně dle kraje, následně města a pak jména klubu)

PŘEHLED AKCÍ PODLE KRAJŮ

Nízkoprahové kluby jsou pro dospívající zázemím, možností scházet se s vrstevníky, místem pro vlastní aktivity (např. zkoušku kapely, tvorbu vlastních webových stránek, zorganizování turnaje ve stolním fotbale, půjčení si oblíbeného časopisu). Výraz nízkoprahový znamená "dostupný, neodrazující od vstupu".

Děkujeme Nadaci Vodafone ČR, která Týden podpořila finančně. Česká asociace streetwork Týden nízkoprahových klubů zajišťuje a realizuje především po organizační stránce. Celý Týden nízkoprahových klubů je především zásluhou pracovníků nízkoprahových klubů!

Za Českou asociaci streetwork vám všechny dotazy zodpoví Jiří Kocourek na e-mailu kocourek@streetwork.cz nebo telefonu +420 602 696 893.

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2022 | portal@streetwork.cz