Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyAudity mají sblížit rodinný a profesní život

Další články klubu

05 | 10 | 11 Verze pro tisk

StreetWork.cz

Audity mají sblížit rodinný a profesní život

Výběr z tisku: Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) se spolu s Národním centrem pro rodinu zaměřilo na sbíhání rodinného života a zaměstnání. Podniky, které se zapojí do projektu, projdou za spolupráce s odborným poradcem bezplatným auditem v této oblasti. Audit jim může třeba pomoci ke zvýšení motivace zaměstnanců nebo ke snížení nákladů způsobené fluktuací pracovníků. Zaměstnancům se pak díky auditu mohou rozšířit možnosti například v oblasti alternativních pracovních úvazků.

foto: http://www.auditrodina.eu/Projekt nazvaný Audit rodina a zaměstnání je určen všem zájemcům, kteří mají sídlo mimo Prahu. K auditu se může přihlásit firma nebo výrobní podnik, ale také nezisková organizace nebo organizace státní správy. Autoři projektu se inspirovali u sousedů v Německu a Rakousku. V těchto zemích firmám přinesl výsledky třeba v oblasti snižování prostonaných dnů u zaměstnanců. Podle slov Marie Oujezdské z Národního centra pro rodinu se u rakouských podniků, které audit podstoupily, snížila průměrná nemocnost pracovníků z 12 na 4,9 dne v roce.

S audity již mají zkušenosti první čeští zaměstnavatelé, v rámci projektu totiž proběhly dva zkušební. Jeden z nich se uskutečnil v Knihovně Jiřího Mahena v Brně. Se svými 158 zaměstnanci a 35 pobočkami je druhou největší knihovnou v České republice. Její ředitelka Libuše Nivnická v souvislosti s auditem zmínila, že to knihovně například snížilo fluktuaci, a to zejména u zaměstnankyň po rodičovské dovolené. Také pomohl více motivovat pracovníky za použití nefinančních benefitů.

Zaměstnancům pak projekt přinesl například možnost nastavit si začátek pružné pracovní doby, a to v odděleních, kde to je možné. Knihovna také zavedla možnost práce z domova či podstatně prodloužila zaměstnancům možnost vzít si v mimořádných situacích dlouhodobé neplacené volno. Až doposud tuto možnost měli, ale pouze po několik dnů. "Nově si zaměstnanec například při péči o staré nemocné rodiče může požádat až o tři měsíce neplaceného volna," řekla Nivnická.

Projekt je naplánován na tři roky, jeho rozpočet je necelých 21 milionů korun. Z 85 procent je financován z Evropského sociálního fondu. Firmy se mohou hlásit prostřednictvím formuláře na stránkách www.auditrodina.eu, po jehož vyplnění je kontaktuje personalista ministerstva. Účastníci projektu dostanou dva certifikáty, jeden v průběhu auditu a druhý po jeho skončení.

Audity MPSV mají sblížit rodinný a profesní život, ČT24, ČTK, 4. 10. 2011, kul

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz