Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyTýden nízkoprahových klubů IV

Další články klubu

20 | 09 | 10 Verze pro tisk

ČAS

Týden nízkoprahových klubů IV

Přijďte na konci září do nízkoprahového klubu! Tento týden se veřejnosti představí více než 60 nízkoprahových klubů po celé ČR.

V týdnu od 20. do 26. září proběhnou ve 46 městech České republiky dny otevřených dveří, divadelní představení, koncerty a festivaly s cílem představit české veřejnosti činnost více než šedesáti nízkoprahových zařízení pro děti a mládež. Cílem této akce je upozornit na práci a význam těchto zařízení, kam mohou děti po škole přijít trávit volný čas bez jakýchkoli registrací, či poplatků. Akci pořádá Česká asociace streetwork, Nadace Vodafone ČR a Nízkoprahové kluby pro děti a mládež.

Přijďte na konci září do nízkoprahového klubu! Do Týdne nízkoprahových klubů se zapojí zařízení z následujících měst: Blansko, Bohumín, Brno, Bystřice n. Perštejnem, České Budějovice, Dvůr Králové, Frenštát pod Radhoštěm, Havířov, Hlučín, Hradec Králové, Jablunkov, Jaroměř - Josefov, Karviná, Kopřivnice, Krásná Lípa, Kyjov, Letohrad, Moravské Budějovice, Moravský Krumlov, Nové Město na Moravě, Olomouc, Opava, Orlová - Lutyně, Ostrava, Otrokovice, Pacov, Pardubice, Plzeň, Praha, Prachatice, Přerov, Příbor, Příbram, Rokycany, Roudnice nad Labem, Světlá nad Sázavou, Tišnov, Toužim, Trutnov, Třebíč, Třinec, Vizovice, Vsetín, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou.

Akci i letos podporuje Nadace Vodafone ČR v rámci svého grantového programu Vpoho na podporu nízkoprahových klubů. "Tak jako již tradičně, i letos nabídnou nízkoprahové kluby komunitám, kde působí, zajímavý a pestrý program s cílem přiblížit svou práci veřejnosti", říká Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone ČR, a dodává: "Bude to příležitost pro všechny, které činnost nízkoprahových klubů zajímá, osobně nakouknout do prostředí této potřebné sociální služby“.

Nízkoprahový klub neboli nízkoprahové zařízení pro děti a mládež je sociální služba určená dětem a dospívajícím. Pracovníci nízkoprahových klubů poskytují mladým lidem pomoc v obtížných situacích a také formou prevence usilují o to, aby mladí lidé obtížné situace zažívali v co nejmenší míře a byli si vědomi potenciálních rizik,“ říká Martina Zikmundová, ředitelka České asociace streetwork, o.s.

Podrobnosti o tom, co pro vás kluby připravily, si můžete stáhnout v uceleném přehledu v Excelu.

PŘEHLED AKCÍ PODLE KRAJŮ

Nízkoprahové kluby jsou pro dospívající zázemím, možností scházet se s vrstevníky, místem pro vlastní aktivity (např. zkoušku kapely, tvorbu vlastních webových stránek, zorganizování turnaje ve stolním fotbale, půjčení si oblíbeného časopisu). Výraz nízkoprahový znamená "dostupný, neodrazující od vstupu".

Děkujeme Nadaci Vodafone ČR, která Týden podpořila finančně. Česká asociace streetwork Týden nízkoprahových klubů zajišťuje a realizuje především po organizační stránce. Celý Týden nízkoprahových klubů je především zásluhou pracovníků nízkoprahových klubů!

Za Českou asociaci streetwork vám všechny dotazy zodpoví Jiří Kocourek na e-mailu kocourek@streetwork.cz nebo telefonu +420 602 696 893.

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2023 | portal@streetwork.cz