Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
HomeČASČlánkyČAS chystá rozšíření členské základny

Další články klubu

14 | 12 | 10 Verze pro tisk

ČAS

ČAS chystá rozšíření členské základny

Jak se stát členem či obnovit členství v ČAS aneb SNIŽUJEME PRAHY

Valná hromada ČAS v říjnu 2010 přinesla zásadní změnu v podmínkách přijímání nových členů do České asociace streetwork. Doba, kdy jsme chtěli a měli především dbát na kvalitu programů, které ČAS sdružuje, se proměnila. Zařízení procházejí inspekcemi sociálních služeb, certifikacemi, musejí naplňovat vnější standardy kvality a proto se VH ČAS rozhodla ustoupit od dvoudenního hodnocení kvality ČAS jako vstupní podmínky pro přijetí do asociace.

Dvoudenní hodnocení nahradí jednodenní hodnocení, které bude levnější (stojí 9.000Kč) a jednodušší. Vstup do Asociace bude umožněn BEZ HODNOCENÍ - pouze s jednodenní metodickou návštěvou - těm zařízením, která se prokáží proběhlou a platnou inspekcí MPSV nebo certifikací RVKPP.

Stejné podmínky platí i pro prodloužení členství v ČAS.

Palec nahoruJelikož jsme v posledních měsících pracovali na metodice jednodenního hodnocení a nyní ještě připravujeme metodiku jednodenní metodické návštěvy (cena bude minimální, bude odrážet náklady na cestovné a stravu), vznikla prodleva v prodlužování členství.

Budeme postupně vyzývat členská zařízení ČAS, kterým osvědčení prošlo, abychom společně stanovili datum jednodenního hodnocení. Jsme si vědomi obtížné finanční situace organizací a zařízení v příštím roce. Dalším vstřícným krokem ČAS je proto podání projektu s tématem kvality a hodnocení. Pokud bude projekt schválen, mohla by být hodnocení financována z projektu. O jeho schválení/neschválení se však dozvíme v květnu 2011. Budeme tedy vyčkávat.

Postup bude tedy takový, že zařízení, která nově žádají o členství, budou mít přednost a hodnocení u nich proběhne v nejbližším možném termínu. U zařízení, která jsou již členy ČAS, vyčkáme na výsledek dotačního řízení projektu.

Podrobnější informace:

Změny kontextu

Podmínky vzniku členství v ČAS byly zásadně upraveny na poslední valné hromadě Asociace v říjnu 2010. Ke změnám se přistoupilo ze dvou základních důvodů. Prvním důvodem je změna ve strategii vzhledem ke členské základně směřující k jejímu rozšíření. Druhým důvodem je značná proměna v požadavcích vnějších subjektů (např. MPSV, kraje) na naplňování standardů kvality, kdy doposud vyžadované dvoudenní hodnocení kvality ČAS, je do velké míry nahrazeno obdobnými procesy (inspekce, certifikace RVKPP). A nakonec je nutno uvést i finanční hledisko, kdy je obtížné u řady subjektů dvoudenní hodnocení kvality ČAS zafinancovat.

Nastavení požadavků u hodnocení kvality

Z těchto důvodů schválila valná hromada ČAS změny v procesu hodnocení kvality. A to jak v případě, že se nové zařízení chce stát členem, tak i v situaci, kdy stávající zařízení prodlužuje své členství. Pro oba jmenované případy, tj. získání členství a jeho prodloužení, platí stejné podmínky.

Základní změnou oproti dřívějšímu období je to, že ČAS bude uznávat proběhlou inspekci, pokud konstatuje, že zařízení splňuje standardy kvality sociálních služeb ( a plní registrační podmínky a povinnosti poskytovatele). V takovém případě bude stačit absolvovat jednodenní metodickou návštěvu, pro niž však dosud není vytvořena a schválena metodika (její schválení a uvedení v platnost se předpokládá do poloviny roku 2011). Proto musí přechodně daná zařízení (s výjimkou drogových služeb procházejících certifikací RVKPP) absolvovat jednodenní hodnocení kvality s platností 3 roky.

Existuje ještě druhá varianta a to projít dosud „klasickým“ dvoudenním hodnocením, jež bude sice dražší, ale bude platné na 5 let. Jde o proces velmi podobný inspekci a zařízení se tak na ni velmi dobře připraví.

Tabulka: Přehled požadavků u hodnocení kvality na získání či prodloužení členství

 Žadatel o získání či prodloužení členství
Prošel inspekcí* nebo certifikací RVKPP v průběhu max. tří let zpětně:
Neprošel inspekcí* nebo certifikací RVKPP v průběhu max. tří let zpětně:
Varianty hodnocení:
Jednodenní metodická návštěva** (platné 3 roky); cena je 4 tis. Kč
Jednodenní hodnocení kvality ČAS (platné 3 roky) - cena je 9 tis. Kč

Dvoudenní hodnocení kvality ČAS (platné 5 let)
* tj. plní registrační podmínky a povinnosti poskytovatele a splňuje standardy kvality sociálních služeb
** tato variantu bude možné využít až SR ČAS vytvoří metodiku, což se předpokládá v horizontu prvního čtvrtletí 2011

 

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2022 | portal@streetwork.cz