Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyV Ostravě vznikne nový azylový dům

Další články klubu

21 | 01 | 10 Verze pro tisk

StreetWork.cz

V Ostravě vznikne nový azylový dům

Výběr z tisku: Vzhledem k tomu, že se v Ostravě stále zvyšuje počet lidí bez přístřeší, začne se v novém roce s výstavbou zcela nového azylového domu, ale také se zlepší a rozšíří možnosti a služby těch stávajících center pro lidi v sociální nouzi.

ilustrační foto„Ostrava bude prvním městem v České republice, kde se začne stavět nový azylový dům na zelené louce,“ informoval ředitel azylového domu Armády spásy Antonín Plachý s tím, že nový objekt vznikne zhruba do dvou let v nynějších prostorách Armády spásy v ulici U Nových válcoven v Ostravě-Hulvákách a nahradí stávající technicky nevyhovující prostory.

„Chceme zvýšit a rozšířit kvalitu služeb, které lidem bez domova poskytujeme. Navíc bychom měli mít k dispozici dalších padesát lůžek,“ vysvětlil Plachý. V současnosti probíhá výběrově řízení na firmu, která se o výstavbu azylového domu postará, finance Armáda spásy získá z evropských fondů prostřednictvím Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Má se jednat o dotaci ve výši 25 milionů korun.

V Charitě přibudou lůžka Další kapacitní změny čekají Charitní dům svatého Františka v Ostravě, který poskytuje lidem bez přístřeší v obtížné životní situaci azyl a pomáhá jim navrátit se zpět do takzvaného normálního života již od roku 1994.

„Zastaralý objekt se dočká rekonstrukce. Počet lůžek se zvýší v azylovém domě o osm, v noclehárně o šest,“ vypočítával mluvčí Charity Ostrava Dalibor Kraut a dodal, že peníze na tuto akci společnost získala také z evropských fondů, ze stejného operačního programu. Podle mluvčího Regionální rady Moravskoslezsko Michala Sobka půjde na tuto rekonstrukci s názvem Cesta k domovu dotace ve výši 11,9 milionu korun.

„Přičemž celá akce vyjde na 12,9 milionu korun. Na příští rok na infrastrukturu sociálních služeb uvolníme celkem 190 milionů korun,“ upřesnil Sobek s tím, že zatím šlo do této oblasti na 15 záměrů 161 milionů.

Charita Ostrava poskytuje lidem bez domova čtyři druhy sociálních služeb: azylový dům pro muže i pro matky v tísni, pak mohou bezdomovci využít na Sirotčí ulici noclehárnu, dále pak kontaktní místo na Lidické ulici, tedy nízkoprahové denní centrum. „Čtvrtou službou jsou startovací byty pro klienty, kteří už prošli azylovým domem a splňují dané požadavky pro to, aby se postavili na vlastní nohy,“ uvedl vedoucí Charitního domu svatého Františka Jiří Linart s tím, že jejich noclehárna je naplněna nejen v zimě, ale také v létě z devadesáti až sto procent. „Je to dáno kapacitou míst. Samozřejmě v zimním období využívají služby azylových domů i klienti, kteří si přes léto najdou ubytování sami někde venku. Proto je velmi těžké zmapovat jejich počet.“

V Ostravě vznikne zbrusu nový azylový dům, 21.12.2009, Mladá fronta DNES, Denisa Telaříková

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz