Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyCena pro Béma, anticena pro Komorouse

Další články klubu

11 | 12 | 09 Verze pro tisk

StreetWork.cz

Cena pro Béma, anticena pro Komorouse

Výběr z tisku: Cenu za léčbu závislostí letos získal bývalý národní protidrogový koordinátor a současný primátor hlavního města Prahy Pavel Bém. Cenu adiktologie 2009 dostal za výjimečný přínos v léčbě závislostí a za celoživotní vědecké a publikační aktivity v oboru. Letošní ročník byl už čtvrtý, poprvé byla udílena i anticena zvaná Bad Trip, dostal ji první náměstek ministra vnitra Jiří Komorous.

ilustrační fotoBém jako národní protidrogový koordinátor připravil v 90. letech komplexní systém prevence a péče o uživatele drog a zodpovídal za jeho zavádění. Zasloužil se i o to, že se Česko řídí vždy na několik let dopředu vypracovanou Národní strategií protidrogové politiky s měřitelnými cíli. Odborníci ocenili hlavně fakt, že vždy prosazoval zavádění nejnovějších poznatků z oblasti prevence a léčby závislostí do praxe.

"Věřím, že i mou zásluhou je dnes nejen Praha, ale celá ČR místem s protidrogovou politikou, která nás řadí k vyspělým zemím světa a ze které mnohé země čerpají a učí se z ní," řekl v reakci na ocenění Bém. Ne vždy se však podle něj daří ovlivnit některé politiky tak, aby věnovali protidrogové problematice potřebnou pozornost ve svých regionech.

Anticena pro Komorouse

Jiří Komorous Anticenu nazvanou Bad Trip udělila odborná porota prvnímu náměstkovi ministra vnitra Jiřímu Komorousovi. Anticena má upozornit na konání či projekty, které jsou v zásadním rozporu s principy prevence a léčby drogových závislostí. Komorous vytvořil projekt nazvaný Vypátrej a zachraň zaměřený na vypátrání nezletilých dětí s drogovými návyky a na jejich návrat do normálního života. Závislé děti měly být umisťovány do "křesťanské internátní školy", tedy jakési "polepšovny".

"Komorousův projekt vykazuje řadu zvláštností a neprofesionálních prvků, které svědčí o jeho špatné koncepci, a projekt podle dostupné dokumentace odporuje základním principům celostátních standardů kvality adiktologických služeb," zdůvodnili své rozhodnutí protidrogoví odborníci.

Anticena pro Komorouse, 19. 11. 2009, ČT24

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz