Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
HomeKlubyČlánkyReportáž z Turné pro nízkoprahy

Další články klubu

08 | 12 | 09 Verze pro tisk

StreetWork.cz

Reportáž z Turné pro nízkoprahy

„Bavit se dá i bez drog - třebas s námi!“

Výběr z tisku: Třetí ročník koncertů  pro nízkoprahy, tedy neziskové kluby pro mladé, tentokrát navštívil také Kopřivnici, město Tatry a Emila Zátopka. Tuto benefiční  akci letos již potřetí ozdobil opěvovaný klenot českých alternativců Vypsaná FiXa, nově se přidal též folkař Xavier Baumaxa. O roli předskupin se poprali mladí muzikanti v předkole, které předcházelo o rovný měsíc hlavní šňůře. Pro kopřivnický (a zároveň kyjovský) koncert byly vybrány skupiny 99g, Kolokolomlýnský a Burnout. Pro místní byli významným zpestřením zejména poslední avizovaní, známí jakožto perla punkrockové scény města.

Vypsaná fixaCelý večer odstartoval úderem osmé, sál kulturního domu zaplnila menší skupinka prvních odvážných. Ti tak potvrdili mou obavu hned ze začátku – předně tady jde o Vypsanou Fixu (či Xaviera), nikoli o podporu mladých nadějných kapel a nízkoprahových zařízení obzvlášť. Je vskutku krásné, když se v dnešní době najdou lidi, kteří jsou ochotni vzdělávat plebs jakousi kulturou – je hezké stát na ulicích s výběrčí kasičkou na podporu klubu, uspořádat však tuto akci také prostřednictvím hudby, uměním; to chce odvahu. Tedy – poklona věčně usměvavým organizátorům, kteří zde byli k vidění na každém kroku, jejich osvětě a touze zlepšit svět. Myšlenku těchto organizací pak zprostředkovávalo také promítací plátno, kde se všichni mohli podívat na běžný život uvnitř.

Jako první na řadu přišli 99g, následováni pro mne zajímavějšími Burnout. Kluci neustále létali po pódiu, střídali kytaru za bubny anebo klávesy, a nakonec přidali též známou vypalovačku z cizí tvorby – Song 2. Překvapením se tak pro mě stalo předně publikum – na koncertech našich punkrockerů je totiž obvyklý daleko větší zástup pravověrných fanoušků, opěvujících vůdce kapely Vaška Lebedu. Následné Kolokolomlýnský pak potvrdilo, že i s příčnou flétnou se dá dělat slušný rock’n’roll, a přátelskou atmosféru definitivně stvrdil se svou kytarou Xavier Baumaxa, který ukolébal již plně obsazený sál do předvánoční pohody.

Poté, co nastoupila chvíli po půl jedenácté fiXa, se rázem ukázalo, kdo je tady hlavní  hvězdou večera. Mardi a spol. neoslavili jen nové album, ale téměř celou svou tvorbu. Skladby propojovali zábavnými průpovídkami, oslovováním místních a také notným důrazem na to, že tohle není jen další nevýznamný bod v jejich „práci“, nýbrž plnohodnotný koncert. Protagonisté benefiční noci projeli repertoár od nejznámější 1982 přes Antidepresivní rybičku až k nejnovější Psychokuně, aby chvíli před dvanáctou za velkého aplausu odešli.

Vypsaná fiXa v rámci české scény platí za alternativní velikány, kteří nezklamali ani v malém městě, na nepatrném a prakticky neplaceném koncertu. Jsou totiž zkrátka pro dobrou věc.

Report: Nízkoprahy za krásný úsměv, Rock&Pop, 7.12.2009, Libor Galia


Vypsaná Fixa vyráží na turné pro nízkoprahy

Již příští týden začíná třetí ročník benefičních koncertů

20. 11. 2009 - Také v tomto roce proběhne letos již 3. ročník benefičního Turné pro nízkoprahy. Letošní turné podpoří navíc také Xavier Baumaxa.

Ideou akce je propagovat nízkoprahové kluby v okolí a místě konání koncertů a samozřejmě též získání finančních prostředků, které se přerozdělí mezi nízkoprahové kluby. Turné finančně zaštiťuje Nadace Vodafone ČR prostřednictvím svého programu VPOHO, organizačně zajišťuje Česká asociace streetwork. Akce má tedy benefiční charakter a veškeré příjmy ze vstupného budou čistým ziskem k přerozdělení.

Kromě finančního aspektu má turné také zviditelnit činnost nízkoprahových klubů a kapel, které v nich zkoušejí, anebo kapel klientů nízkoprahových klubů. Z tohoto důvodu bude letos navíc tzv. předkolo turné Talent VPOHO, které bude soutěžním koncertem kapel, které se přihlásí do soutěže. Tyto "malé koncerty" budou čtyři, stejně jako ty velké. Do turné se může zapojit každý nízkoprahový klub!

Koncerty:

  • 27.11.2009 - Litoměřice (KD)
  • 04.12.2009 - Kopřivnice (KD)
  • 05.12.2009 - Kyjov (KD)
  • 18.12.2009 - Rokycany (Sokolovna)

Vstupné:

Na velkém koncertě budou hrát: 2 vítězové soutěží, Xavier Baumaxa a Vypsaná Fixa. Cena vstupenky je stanovena na 150 Kč v předprodeji + poplatky (na místě bude vstupenka stát 200 Kč + poplatky). Vstupenky se budou prodávat v klubech, infocentrech měst a prostřednictvím on-line předprodejní sítě Ticketstream (www.ticketstream.cz). V síti Ticketstream bude možné zakoupit si i tzv. benefiční vstupenku. Tedy vstupenku za výrazně větší cenu – 300, 500 a 1500 Kč.

Vypsaná Fixa vyráží na turné pro nízkoprahy, Rock&Pop, 20.11.2009, Libor Galia

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz