Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyTýden nízkoprahových klubů II

Další články klubu

16 | 09 | 08 Verze pro tisk

ČAS

Týden nízkoprahových klubů II

Přijďte na konci září do nízkoprahového klubu!

Česká asociace streetwork, Nadace Vodafone ČR a Nízkoprahové kluby pro děti a mládež připravují Týden nízkoprahových klubů od 22. do 28. září 2008.

Přijďte do klubu! Cílem Týdne nízkoprahových klubů je upozornění na práci a význam nízkoprahových zařízení, která vyplňují bílé místo mezi společností a dospívajícími. Více než 70 nízkoprahových klubů pro děti a mládež z celé ČR uspořádají nejrůznější akce pro veřejnost přímo v komunitách, ve kterých působí. V jednotlivých regionech připravují dny otevřených dveří, divadelní představení, turnaje, koncerty a další akce.

Týdne nízkoprahových klubů se účastní více než 70 klubů z těchto 47 měst:

Blansko, Brno, Bruntál, Český Brod, Český Těšín, Dvůr Králové nad Labem, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Havířov, Cheb, Chrudim, Jaroměř, Jeseník, Jihlava, Karviná, Kopřivnice, Kroměříž, Kyjov, Letohrad, Moravské Budějovice, Nové Město na Moravě, Olomouc, Opava, Otrokovice, Pacov, Pardubice, Prachatice, Praha, Prostějov, Přerov, Rokycany, Roudnice nad Labem, Rumburk, Světlá nad Sázavou, Teplice, Tišnov, Trutnov, Třebíč, Třinec, Týn nad Vltavou, Uherské Hradiště, Vizovice, Vsetín, Vysoké Mýto, Zlín, Zruč n/S, Žďár nad Sázavou

„Nízkoprahový klub neboli nízkoprahové zařízení pro děti a mládež je sociální služba určená dětem a dospívajícím. Pracovníci nízkoprahových klubů poskytují mladým lidem pomoc v obtížných situacích a také formou prevence usilují o to, aby mladí lidé obtížné situace zažívali v co nejmenší míře a byli si vědomi potenciálních rizik.

Nadace Vodafone ČR se na akci podílí v rámci svého grantového programu Vpoho na podporu nízkoprahových klubů. „Jelikož činnost i existence nízkoprahových zařízení stojí stále mimo širší zájem veřejnosti, chtěli bychom, aby se v rámci kampaně jednotlivé kluby otevřely komunitám v nichž působí a přiblížily jim svoji práci. Proto jsme se v rámci našeho programu Vpoho rozhodli, ve spolupráci s Českou asociací streetwork, v letošním roce zaměřit na zviditelnění nízkoprahových zařízení,“ říká Robert Basch, ředitel Nadace Vodafone ČR.

Podrobnosti o tom, co pro vás kluby připravily, si můžete stáhnout v uceleném přehledu v Excelu.

PŘEHLED AKCÍ PODLE KRAJŮ

Nízkoprahové kluby jsou pro dospívající zázemím, možností scházet se s vrstevníky, místem pro vlastní aktivity (např. zkoušku kapely, tvorbu vlastních webových stránek, zorganizování turnaje ve stolním fotbale, půjčení si oblíbeného časopisu). Výraz nízkoprahový znamená "dostupný, neodrazující od vstupu".

Za Českou asociaci streetwork vám všechny dotazy zodpoví Jiří Kocourek na e-mailu kocourek@streetwork.cz nebo telefonu +420 602 696 893.

  


KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2023 | portal@streetwork.cz