Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyKde bude centrum pro mladé?

Další články klubu

13 | 07 | 09 Verze pro tisk

Nízkoprahový klub Krok

Kde bude centrum pro mladé?

Výběr z tisku: V Mladé Boleslavi hledají místo, kde bude nízkoprahové zařízení pro mládež. O tom, kde bude v Mladé Boleslavi nízkoprahové centrum pro mládež, totiž stále není rozhodnuto. O objekt v Laurinově ulici, kde mělo zařízení být, totiž projevila zájem záchranná služba.

ilustrační foto„Ano, o objekt máme zájem. Zatím se o všem jedná. Záchranná služba by v těchto prostorách zřídila například garážové stání pro sanitní vozy,“ potvrdila mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková. Město nyní hledá jiné varianty, kde by nízkoprahové centrum mohlo fungovat. Zvažují se lokality v sídlišti Severní město. „Máme několik variant. Uvažujeme o umístění centra do volných prostor v suterénu objektu magistrátu v Havlíčkově ulici nebo do budovy umístěné přímo v Novém parku, kde sídlí mnohé další organizace a ambulance,“ uvedl náměstek mladoboleslavského primátora Adolf Beznoska. Podle něj by bylo zřízení centra přímo v sídlišti výhodné proto, že je tam největší koncentrace teenagerů. Právě pro ně má být určeno.

O místě se rozhodne do konce června O tom, kde centrum nakonec bude, má být rozhodnuto do konce června. Nově navržené objekty nyní musí posoudit odborníci a vyjádřit se, zda jsou vhodné jednak kvůli dostupnosti, jednak z hygienického hlediska.

Službu bude provozovat občanské sdružení Proxima, se kterým už město uzavřelo smlouvu. Vhodné místo vybírají společně. „Je pro nás prioritou, aby to bylo ve vhodné lokalitě, pak můžeme službu zajistit v požadované kvalitě. Město má o to velký zájem a vychází nám vstříc. Už jsme se byli podívat v Havlíčkově ulici na prostory v suterénu objektu magistrátu,“ řekl Jindra Exner z občanského sdružení Proxima, které provozuje podobná zařízení v Praze.

Prostor pro trávení volného času i pomoc odborníků Prostory v Havlíčkově ulici dříve sloužily jako sklad pro obchod, který tam býval, tak bude důležité hlavně posouzení hygieniků. Podle Jiřího Exnera je nutné, aby v centru byla jedna větší místnost na klubové aktivity a sociální zařízení. Nízkoprahové centrum je sociální služba zabývající se prevencí kriminality. V zařízení mohou mladí trávit volný čas, je tam prostor bez alkoholu, drog a cigaret. Odborníci jim poskytují poradenství, v případě potřeby jim mohou také zajistit doprovod na úřady. „Můžeme zachytit první rizikové jevy u dětí a pomoci jim řešit problémy. Nabízíme i volnočasové aktivity, mohou si přijít povídat s kamarády,“ vysvětlil Jindra Exner. Vznik nízkoprahového centra je jednou z klíčových priorit schváleného Komunitního plánu sociálních služeb Mladé Boleslavi.

Kde bude centrum pro mladé?, 19.6.2009, Mladá fronta DNES, EVA KUČEROVÁ

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2023 | portal@streetwork.cz