Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyStovky dobrovolníků začnou pomáhat

Další články klubu

22 | 06 | 09 Verze pro tisk

StreetWork.cz

Stovky dobrovolníků začnou pomáhat

Stovky mladých lidí zahájí dobrovolnické projekty po celé České republice v rámci programu Make a Connection-Připoj se!

Program Make a Connection-Připoj se v 8. ročníku podpoří částkou 2 929 652 Kč rekordních 129 dobrovolnických projektů mladých lidí. Program probíhá po celé České republice a je realizován za společné podpory Nadace rozvoje občanské společnosti a společnosti Nokia. Projektové týmy mladých lidí ve věku od 16 do 26 let si mohly zažádat o částku až 30 000 Kč na pořádání různorodých dobrovolnických aktivit. Úspěšní žadatelé budou své projekty realizovat od července do prosince tohoto roku. Užitek z projektů budou mít jak samotní realizátoři, tak lidé z místních komunit.

Program Make a Connection - Připoj se Velkým přínosem pro mladé dobrovolníky je také možnost absolvovat dvoukolové zážitkové školení pod vedením zkušených profesionálních lektorů. Kurzy jsou zaměřeny mimo jiné na základy projektového řízení, týmovou spolupráci, komunikaci s médii a fundraising. Tyto vědomosti pak mohou mladí uplatnit při realizaci svých projektů a v neposlední řadě také při pořádání slavnostních závěrečných setkání týmů v regionu.

„Mladí lidé zvládají poměrně náročné požadavky na realizaci projektů díky školení a možnosti konzultovat průběh projektů s pracovníky nadace. Jsme mile překvapeni tím, jak jsou schopni překonávat obtíže a dotáhnout projekty k úspěšnému závěru“, říká Hana Šilhánová, ředitelka NROS.

Zajímavým aspektem Make a Connection je velká rozmanitost projektů. Při volbě tématu a způsobu zpracování nejsou mladí lidé nijak limitováni, otevírá se jim tak prostor k seberealizaci a fantazii. Již tradičně je mnoho projektů zaměřeno na sociální oblast a různorodé volnočasové aktivity pro děti a mládež. Oblíbeným tématem je také ekologie, multikulturalita a osvětová činnost. Projektové týmy budou dále pořádat soutěže sportovního rázu, hrát deskové hry, organizovat divadelní, filmové a hudební festivaly. Vzniknou kulturní časopisy, proběhnou soutěže o nejlepší fotografie, zrealizovány budou zážitkové kurzy a kurzy výuky starodávných řemesel pro užší skupiny i širokou veřejnost.

Čtyři týmy mladých lidí se nechaly inspirovat blížícím se 20. výročím Sametové revoluce a ve svých projektech se tomuto tématu věnují. V rámci dalšího projektu se uskuteční přehlídka vlastníků a milovníků starých Škodovek nebo se natočí film zabývající se dobrovolnictvím.

Marketingová ředitelka Nokia Česká republika Pavla Tomsová k programu Make a Connection - Připoj se říká: „Vždy rádi podporujeme mladé lidi v České republice. Oni sami ví nejlíp, co je v jejich okolí potřeba, a přicházejí také se skvělými nápady, jak toho dosáhnout. Vkládají obdivuhodnou energii a nadšení do řešení důležitých věcí a problémů, které vidí kolem sebe. Moc jim fandíme a jsme připraveni je podporovat i v následujících letech.“

Vítězné projekty opět posuzovaly regionální hodnotící komise složené ze zástupců médií, státní správy, škol, neziskového sektoru, místních podnikatelů a absolventů programu. Vybíraly z více než 180 přijatých projektů.

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz