Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
HomeČASČlánkyAktuálně ke vzdělávacím projektům ČAS

Další články klubu

21 | 04 | 09 Verze pro tisk

ČAS

Aktuálně ke vzdělávacím projektům ČAS

Vzhledem k tomu, že se na kancelář ČAS obracíte s častými dotazy ohledně plánu v oblasti vzdělávání, rádi bychom Vás informovali o aktuálních novinkách.

V tuto chvíli jsou nám známy oficiální výsledky výběrového řízení MPSV v rámci OP Lidské zdroje a zaměstnanost (výzva č. 22). Bohužel musíme oznámit, že projekt „Rozvoj a podpora dalšího vzdělávání v oblasti kontaktní práce u sociálních služeb Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež a Terénní práce v ČR“ sice prošel úspěšně celým výběrovým řízením, ale nebyl vybrán k financování a byl zařazen do zásobníku projektů (poslední financovaný projekt získal 77,363, náš projekt měl 75,573).

ilustrační fotoV současné době tedy běží zcela totožný vzdělávací projekt pouze pro region hl. m. Prahy. Informace o vyhlašovaných kurzech najdete vždy na webu. Do uvedených kurzů a seminářů nicméně mohou posílat přihlášky i zájemci z mimopražských regionů. V případě, že kurz nebude kapacitně naplněn pražskými účastníky, mohou být do nich zařazeni právě mimopražští zájemci. Mimopražští účastníci si ale hradí ubytování a stravu sami.

Víme, že v jednotlivých regionech ČR je ze strany pracovníků NZDM a TSP velká poptávka po vzdělávacích kurzech, zejména některých, proto v současné době ČAS hledá další cesty, jak tyto kurzy znovu realizovat. V květnu nebo červnu vyhlásí MPSV novou výzvu do programu OP LZZ, kam projekt v pozměněné podobě určitě znovu předložíme (v tomto případě by projekt začínal až příští rok).

Zároveň bychom rádi ještě během tohoto roku otevřeli pro účastníky z celé ČR zejména kurz Základy nízkoprahových služeb, který patří mezi nejžádanější vzdělávací kurzy s převisem poptávky a realizovali jej při co možná nejnižších nákladech pro frekventanty.

V březnu 2009 byl vybrán MPSV k financování v rámci OP LZZ mezinárodní projekt ČAS „Podpora sdílení dobré praxe v terénních a nízkoprahových kontaktních službách ve vybraných zemích EU“. V rámci uvedeného projektu bude rozvinuta mezinárodní spolupráce a podpora předávání dobré praxe. Součástí projektu budou výjezdy za dobrou praxí (Evropa), realizace sborníku Dobrá praxe, vzdělávání lektorů dobré praxe a v plánu jsou rovněž dvě konference. Zároveň se budeme snažit využít částečné zdroje tohoto projektu právě k financování vzdělávání pracovníků NZDM a TSP mimo Prahu.

Jindřich Racek
ředitel ČAS

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2022 | portal@streetwork.cz