Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
HomeKlubyČlánkyV Mladé Boleslavi připravují nový klub

Další články klubu

09 | 01 | 09 Verze pro tisk

StreetWork.cz

V Mladé Boleslavi připravují nový klub

Výběr z tisku: Hlavně pro mladé lidi ve věku od 14 do 18 let připravuje město Mladá Boleslav nízkoprahový klub. Právě pro tuto skupinu mladých lidí ve městě chybí dostatečné vyžití. Už je jasné, kde klub bude sídlit.

ilustrační foto„Nízkoprahové zařízení pro mládež se připravuje ve vytipovaném areálu v Laurinově ulici, má už stanovený harmonogram prací a mělo by vzniknout zhruba začátkem září 2009,“ uvedl Pavel Šubrt z mladoboleslavského magistrátu. Místo už podle něj navštívili zástupci vedení města a magistrátu i další osoby, které budou mít s přípravou, vznikem či provozem tohoto zařízení co do činění.

„Nejdříve se musí udělat vše proto, aby tato stavba mohla být zkolaudována,“ řekl náměstek primátora Jaroslav Polívka. Po zkolaudování objektu se začne s vybudováním společenské místnosti, kanceláře, sociálního zázemí a dalšími úpravami. Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati připomněl, že město budovu získalo od ministerstva obrany a teprve později se ukázalo, že nebyla zkolaudována a je dosud takzvanou černou stavbou.

„Vznik nízkoprahového zařízení pro děti a mládež je jednou z priorit Komunitního plánu sociálních služeb města Mladá Boleslav. Dětem by zde měli odborní pracovníci poskytovat sociální poradenství a pomoc v obtížných situacích,“ vysvětlil Pavel Šubrt.

Město vybere sdružení, které centrum povede Doplnil, že centrum nabídne i vhodné způsoby vyplnění volného času, například formou různých her. Provoz nového zařízení město pravděpodobně svěří nějakému občanskému sdružení, které chce vybrat na základě výběrového řízení.

Náměstek primátora Jaroslav Polívka připomněl, že objekt má kromě dostatečného počtu vhodných místností i přilehlé nádvoří, které by umožnilo další vhodné aktivity v zařízení.

Nízkoprahové kluby jsou určeny dětem amládeži, která tráví svůj volný čas touláním na ulici, v partě či jinak neorganizovaně. „Jsou v podstatě alternativou k různým zájmovým útvarům, kroužkům a jiným organizovaným aktivitám, navíc ale poskytují i poradenství a sociální servis,“ doplnil Šubrt. „Tyto kluby mladým nabízejí například poslech muziky, promítání filmů na přání, stolní fotbal a další formy zábavy.“ S těmito zařízeními spolupracují i streetworkeři, ten by podle náměstka Polívky neměl chybět ani vMladé Boleslavi.

Město původně vybíralo mezi více objekty. Jednou z možností byl komplex Bunkr na sídlišti, kde dříve bývala diskotéka. Uvažovalo se také o suterénu budovy, kde sídlí dopravní odbor magistrátu. Nakonec byl objekt v Laurinově ulici vybraný jako nejvhodnější.

Připravují klub pro mládež, Mladá fronta DNES, 9. 12. 2008 , EVA KUČEROVÁ

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz