Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
HomeKlubyČlánkyRazie: 200 opilých dětí

Další články klubu

26 | 11 | 08 Verze pro tisk

StreetWork.cz

Razie: 200 opilých dětí

Výběr z tisku: Zlínský kraj - Přes dvě stě dětí s alkoholem v krvi. Takový je výsledek rozsáhlého policejního zátahu, který se uskutečnil o víkendu na celém území Zlínského kraje. Například na Zlínsku bylo při kontrolách zjištěno čtyřiačtyřicet podnapilých mladistvých. Na Uherskohradišťsku osmdesát, na Kroměřížsku jednašedesát a na Vsetínsku čtyřiapadesát.

ilustrační foto„Nejvíce nadýchali dva chlapci, kteří se ve Zlíně potulovali před diskotékou. Jeden měl 1,75 a druhý dokonce 2 promile alkoholu. Vodku jim prý bez problémů prodali v jednom supermarketu,“ uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Zatím největší akce zaměřená na podávání alkoholu mladistvým v tomto roce se uskutečnila v pátek i v sobotu v noci. Policisté během ní zkontrolovali mnoho restaurací, barů a diskoték. Zaměřili se také na parky. Jen ve zlínském okrese se razie zúčastnilo čtyřicet policistů. Ti objevili nejvíce mladistvých s alkoholem v krvi na Valašskokloboucku. Hodně jich bylo také přímo v krajském městě. Především v jedné diskotéce, která je mezi mládeží velmi oblíbená. „Dala jsem si pivo. Myslím, že to není žádná tragédie,“ uvedla sedmnáctiletá dívka ze Zlína, kterou tam policisté kontrolovali v pátek v noci. Podniky, v nichž se zátah uskutečnil, vytipovali kriminalisté, kteří je navštívili. Když se jim zdálo, že je porušován zákon, zasáhla pořádková policie. Ta kromě kontroly návštěvníků udělovala také pokuty číšníkům, kteří mladistvým pití prodali.

„Za oba dny policisté dali pětisetkorunové pokuty dvaadvaceti lidem, kteří dětem alkohol prodali nebo ho pro ně koupili. Jména hříšníků zůstávají v našich evidencích a pokud by i nadále opíjeli mladé lidi, bude postih daleko přísnější,“ řekla Bartíková. Některá děvčata tvrdila, že jim alkohol koupil neznámý muž. Podnapilé děti policisté odvezli domů, kde je předali rodičům. „Smutným faktem je, že na dvě podnapilá děvčata, která jsme vezli domů, čekaly stejně opilé matky. Jednu z nich jsme dokonce našli v hospodě,“ řekla policejní mluvčí.

Víkendové akce se účastnili také členové cizinecké policie, kteří s sebou měli služebního psa speciálně vycvičeného na vyhledávání drog. Ten v jedné restauraci označil místo, kde by měla narkotika být. Nakonec se ale ukázalo, že se mýlí.

Policie procházela také parky, kde v noci zkontrolovala několik desítek mladistvých.

„Asi čtyřicet dětí bylo v noci v parku v centru Zlína pod zámkem. Co vůbec dělaly po půlnoci venku, bude ve většině případů prověřovat oddělení sociálně právní ochrany dětí zlínského magistrátu, kterému předáme potřebné podklady,“ uvedla Bartíková. Policie bude podle své mluvčí v podobných akcích pokračovat. Zřejmě už nebudou tak rozsáhlé jako ta zatím poslední, rozhodně se ale další uskuteční. Podle policistů totiž podávání alkoholu mladistvým souvisí také s kriminalitou. Opilí lidé totiž ztrácejí zábrany a snáze se dopouštějí trestných činů.

Razie: 200 opilých dětí, Mladá fronta DNES, 3. 11. 2008, MILAN LIBIGER

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz