Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyDotační programy MŠMT pro prevenci

Další články klubu

09 | 10 | 08 Verze pro tisk

StreetWork.cz

Dotační programy MŠMT pro prevenci

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje v návaznosti na schválenou Strategii prevence dotační programy na podporu aktivit v oblasti prevence sociálně patologických jevů u dětí a mládeže na rok 2009. Prevence sociálně patologických jevů je jednou z hlavních priorit MŠMT. Pro rok 2009 se předpokládá vyčlenění 13 mil. korun na oblast protidrogové prevence a 10 mil. korun na prevenci kriminality.

ilustrační fotoCílem projektů prevence sociálně patologických jevů je především napomoci výchově dětí a mládeže ke zdraví a zdravému životnímu stylu, k osvojení si pozitivního sociálního chování, k rozvoji osobnosti a dovedností vedoucích k odmítání všech forem sebedestrukce, projevů agresivity a porušování zákona. Dotace MŠMT mají v tomto směru umožnit zahájení či rozvinutí preventivních aktivit.

Pro rok 2009 jsou vyhlášeny následující tři programy:

Program I, jehož cílem je podpora škol a školských zařízení, které samy realizují preventivní programy. Projekty se předkládají místně příslušným krajským úřadům; na realizaci tohoto programu je uvolněno cca 15 mil. Kč.

Program II, který je zaměřen na podporu projektů s celorepublikovou působností a projektů regionálního/krajského charakteru. Podmínkou je systematičnost a dlouhodobost projektu včetně zapojení min. pěti škol či školských zařízení. Celková výše finančních prostředků poskytnutá na jeden projekt u jedné organizace je limitována částkou max. 350 tis. Kč.

Program III, který je určen na prevenci sociálně patologických jevů u dětí a mládeže ve školských zařízeních pro výkon ústavní či ochranné výchovy a ve školských zařízeních pro preventivně výchovnou péči. V rámci tohoto programu by měly být předkládány projekty, které jsou nad rámec běžných preventivních aktivit (např. programy včasné intervence apod.). Rovněž slouží k podpoře akreditovaných vzdělávacích aktivit zaměřených na prevenci pro pedagogické pracovníky v zařízeních institucionální výchovy. Na Programy II a III připadne cca 6 mil. Kč a 1 mil. Kč bude vyčleněn na proces certifikací programů protidrogové politiky.

Bližší informace včetně Manuálu pro předkladatele projektů jsou dostupné na adrese MŠMT.

Termín uzávěrky žádostí je 31. října 2008.


KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz