Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyKlub nabídne, jak trávit volno

Další články klubu

01 | 08 | 08 Verze pro tisk

StreetWork.cz

Klub nabídne, jak trávit volno

Výběr z tisku: Do konce letošního roku chtějí v Mladé Boleslavi zřídit nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. „Takové kluby jsou určeny dětem, které tráví svůj volný čas touláním na ulici, v partě či jinak neorganizovaně. Jsou v podstatě alternativou k různým zájmovým útvarům, kroužkům a jiným organizovaným aktivitám, navíc ale poskytují poradenství a sociální servis,“ vysvětlil tiskový pracovník mladoboleslavského magistrátu Pavel Šubrt.

ilustrační fotoDosud vedení města vybíralo vhodné objekty, kde by zařízení mohlo být. „Jako nejvhodnější se jeví bývalý objekt vojáků mezi záchrannou službou a rohovou vilou v Laurinově ulici. Dům ale čeká kolaudace a oprava, potom ho nabídneme ve výběrovém řízení některému občanskému sdružení,“ uvedl náměstek mladoboleslavského primátora Jaroslav Polívka. Občanské sdružení by pak nízkoprahové zařízení provozovalo. Objekt patří městu, postavili ho vojáci, ale bez stavebního povolení, proto je nyní nutné ho zkolaudovat.

Zařízení by mělo sloužit dětem od 10 do 18 let. K budově přiléhá nádvoří, kde by si také děti mohly hrát. Uvnitř jsou dvě místnosti, které by mohly sloužit jako kancelář a šatna, velká místnost, kam by se vešel stůl na stolní tenis či fotbálek, a ještě jedna velká místnost. „Prostorově by objekt pro tyto účely stačil. Byli bychom rádi, kdyby vše bylo vyřešené do konce roku,“ uvedl Polívka.

O provozování klubu už projevilo zájem pražské občanské sdružení, které má podobná zařízení v hlavním městě, ale i boleslavská občanská sdružení. Kdo ho nakonec získá, zatím mladoboleslavští radní nevědí. „Důležité je, aby to byl někdo, kdo má zkušenosti,“ upozornil náměstek Polívka. Fungovat by měl i streetworker, který by děti potulující se po večerech v ulicích nasměroval domů.

„Chtěli bychom, aby zařízení mohly navštěvovat děti v nejproblematičtější věkové kategorii, tedy od 10 do 18 let,“ podotkl Polívka.

Klub nabídne, jak trávit volno, Mladá fronta DNES, 19. 7. 2008, (eva)

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Robert Valnoha :)))
Martin Holiš mankote
Zobrazit vše
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz