Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyChceme dostat mládež z ulice

Další články klubu

25 | 07 | 08 Verze pro tisk

StreetWork.cz

Chceme dostat mládež z ulice

Výběr z tisku: Klub Abadá Capoeira Mladá Boleslav (Abadá Capoeira ČR), jehož členové trénují brazilské bojové umění capoeira, připravuje projekt Sportem z ulice, zaměřený na sociálně slabší mládež. „Někteří teenageři nemají vlastní iniciativu a jejich rodina je nepřinutí k tomu, aby něco dělali. Pak se jen poflakují na ulici. Někdy si rodiče nemohou dovolit platit dítěti sport, který chce provozovat, nebo mu na něj peníze prostě nedají,“ vysvětluje předseda oddílu capoeiristů Karel Popovič.

Jaký je hlavní cíl plánovaného projektu?

Capoeira (Darujte sebe 2008) Cílem projektu Sportem z ulice je zaměřit se na sociálně slabší mládež, která neví, co s volným časem, nebo nemá možnost ho trávit aktivně. Chceme dostat cílovou skupinu z ulice, snížit negativní vlivy nedostatečného sociálního zázemí ze strany rodiny a zamezit vlivům úzce spojeným s problematikou drog. Projekt ale nebude pro drogově závislé, to by bylo nebezpečné. Snad alespoň v tomto ohledu přispějeme k jisté prevenci.

Znamená to tedy, že budete chodit do ulic a přímo dotyčné oslovovat?

Projekt je určen věkové kategorii deset až dvacet let. Zatím přesně nevíme, jak budeme postupovat. Podle účasti mládeže na projektu chceme přistupovat k aktivnímu vyhledávání členů na ulicích, abychom skutečně dokázali něco změnit. Určitě ale bude možnost také samostatného přihlášení. Momentálně navazujeme spolupráci s jedním občanským sdružením, které má v této problematice praxi.

Budete k těmto členům přistupovat stejným způsobem jako k ostatním členům klubu?

Přístup se lišit nebude, půjde o trénink capoeiry. Otevřeme pro ně nový kurz, bude to hodina a půl zdarma každé úterý. Pokud bychom získali podporu města, kraje či jiných subjektů, rádi bychom vzali děti na semináře s brazilskými mistry po republice a po Evropě. Poznání nových lidí je v našem projektu velmi důležité. Budu se snažit docílit toho, aby se mládež nebála komunikovat a navazovat přátelství.

Nechal jste se k této myšlence někým nebo něčím inspirovat?

V Brazílii jsou tyto projekty denním chlebem, díky nim dostane spousta dětí z chudinských čtvrtí šanci, z některých pak vyrostou dobří capoeiristé. Chtěl bych něco podobného zavést i v naší zemi. Rádi bychom spolupracovali s dalšími sdruženími či pedagogy se znalostí této problematiky, přivítáme i rady občanů. Kontaktovat mě mohou na e-mail karel.popovic@abada.cz.

Chceme dostat mládež z ulice, Mladá fronta DNES, 24. 6. 2008, JITKA HOLEŠÍNSKÁ

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz