Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
HomeKlubyČlánkyŠéf protidrogového centra dostal výpověď

Další články klubu

05 | 10 | 07 Verze pro tisk

StreetWork.cz

Šéf protidrogového centra dostal výpověď

Napsali o nás (výběr z tisku): Šumperk - Zaměstnanci protidrogového kontaktního centra Krédo v Šumperku chtějí odejít. Nelíbí se jim přístup radnice a městské obecně prospěšné společnosti Pontis, která zastřešuje všechny sociální služby ve městě.

ilustrační foto“Za čtyři roky práce jsem od Pontisu dostal výpověď. Vedení města ani Pontisu se totiž nelíbily změny, které jsem navrhoval. Přitom by pomohly k zajištění většího balíku financí na protidrogovou problematiku,“ uvedl dosavadní šéf Kréda Miloš Kubíček. Další zaměstnanci jsou rozhodnuti podat výpověď a odejít do konce roku. „Odcházíme, i když je to velká škoda. Máme ale jinou představu,“ řekla Hana Obrová.

Podle Kubíčka se ukazuje zastřešení protidrogového centra obecně prospěšnou společností Pontis jako nevhodné. „Problém je v tom, že obecně prospěšná společnost může využívat dotace jen z jednoho zdroje a podle převažující činnosti,“ vysvětlil Kubíček.

Pontis tak na letošek nedostal pro Krédo statisíce od Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky. „Pro nás je důležité vícezdrojové financování. Peníze nám chybí, i když se část podařilo nahradit příspěvky měst a obcí, kde poskytujeme služby,“ uvedl Kubíček. Krédu tak podle něj stále chybí nejméně tři sta tisíc korun.

Sám navrhl městu a Pontisu, aby Krédo přešlo pod občanské sdružení Podané ruce, které působí po celé Moravě i v části Čech. „Potom bychom mohli využívat peníze od ministerstva práce, ministerstva zdravotnictví a pro nás rozhodující peníze z Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky,“ řekl Kubíček.

Šéf Pontisu Miroslav Podhajský potvrdil, že Kubíček dostal výpověď. „Mě to samotného mrzí, protože se svými lidmi odváděl velmi dobrou práci. Co se týká ostatních zaměstnanců Kréda, od těch výpovědi nemám,“ sdělil Podhajský. Kubíček je podle něj ve výpovědi proto, že Pontis slučuje pod jedno vedení kontaktní centrum Krédo a nízkoprahový klub Rachot. „To je nešťastný krok. Vždyť činnost obou zařízení je velmi rozdílná,“ reagoval Kubíček. Radnice stejně jako Pontis nechce o přechodu Kréda pod Podané ruce ani slyšet. „Město před lety kvůli finančním problémům převzalo kontaktní protidrogové centrum Domus a teď nechce ztratit vliv na protidrogovou problematiku i za cenu, že by mělo dofinancovat to, co stát nedá,“ řekl místostarosta Šumperka Marek Zapletal.

Podhajský ani Zapletal se neobávají, že odchodem zaměstnanců Krédo skončí. „Ve chvíli, kdy budeme mít výpovědi od všech zaměstnanců, vypíšeme konkurz. Věřím, že se nové lidi podaří zajistit,“ sdělil Podhajský.

Kubíček chce se svými lidmi pokračovat v terénní práci. Založil občanské sdružené Res-set. Krédo pracuje průběžně se sto padesáti klienty.

Šéf protidrogového centra dostal výpověď, rš, Mladá fronta Dnes, 03.09.2007

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2020 | portal@streetwork.cz