Diskuzní fórum České asociace streetwork

Oborový portál o nízkoprahových socialních službách a zařízeních StreetWork.cz

Nejste přihlášeni

#1 2013-01-25 18:55:02

mirisek
Člen
Registrován: 2012-08-09
Příspěvky: 2

Citlivé údaje

Ahojte, prosím o radu. Jsem vedoucí NZDM a přišla za mnou studentka, jestli by u nás mohla provést rozhovory s uživateli o jejich motivaci chodit do KLubu. Cci se zeptat, jak je to s ochranou jejich údajů? Ty rozhovory potřebuje nahrát a přiložit k BP. Potřebujeme na to souhlas rodičů?

Offline

#2 2013-01-31 21:44:29

Aleš Herzog
Člen
Registrován: 2005-03-30
Příspěvky: 48

Re: Citlivé údaje

Myslím, že odpověď není jednoznačná... Právník by asi odpověděl ano. Nicméně si myslím, že pokud by studentka důsledně zajistila anonymitu, to znamená ani v nahraném záznamu se neobjeví žádný údaj, podle kterého lze daná osoba identifikovat (jméno, příjmení, adresa, cokoliv jiného - zaměstnání rodičů, škola a třída), tak by to nemuselo spadat pod ochranu osobních a citlivých údajů.... Můj názor.

Offline

#3 2013-02-06 00:40:00

Jožin
Člen
Registrován: 2005-05-27
Příspěvky: 12

Re: Citlivé údaje

Ahoj. Já jsem za pár posledních zkušeností nabyl dojmu, že se to se zajištěnín anonymity přehání. Hlavně bych chtěl obecně říct, že NZDM dává PRÁVO na anonymitu, nikoliv POVINNOST klienta být anonymní. Tedy pokud mně klient chce sdělit svoje příjmení, tak mu mohu říci jaký to má rizika, ale proč ne. A k otázce. Je dobré se ptát jak se s údaji bude zacházet. Předpokládám, že se bude přikládat písemný přepis rozhovoru a bude anonymní. Za mě "nou problem".

Offline

Zápatí

Technologie FluxBB | CZ a SK