Diskuzní fórum České asociace streetwork

Oborový portál o nízkoprahových socialních službách a zařízeních StreetWork.cz

Nejste přihlášeni

#1 2012-04-04 11:04:17

afaxi
Člen
Registrován: 2010-12-06
Příspěvky: 0

Re: Může vedení do dokumentace klientů

Ahoj,
potřebuji radu. Manažerka oblasti, která pod sebou má několik sociálních služeb, chce přístup do evidenčního programu, kde jsou samozřejmě citlivá data klientů. Jenže nám se to nelíbí, taky i z toho důvodu že vynáší informace z jiných služeb. Je to někde podloženo v zákoně, nebo jak to argumentovat, aby jsme jí ten přístup dát nemuseli?
Děkuji za rady

Offline

#2 2012-04-05 10:35:35

Franta
Člen
Registrován: 2012-04-05
Příspěvky: 0

Re: Může vedení do dokumentace klientů

Myslím, že kromě zaměstnanců daného projektu by do dokumentace klientů bez jejich souhlasu neměl mít přístup nikdo (kromě celkových statistických údajů) Zvl᚝ jsou-li ve složce nějaké osobní údaje klienta je třeba písemný souhlas s poskytnutím osobních údajů vč. účelu a komu budou případně sděleny. zákon 101/2000sb o ochraně osobních údajů. Předpokládám, že manažerka není zaměstnancem daného projektu(samostatné sociální služby),takže do osobní dokunemtace jen se souhlasem klienta

Offline

#3 2012-04-05 11:17:50

Radek
Člen
Registrován: 2012-02-29
Příspěvky: 0

Re: Může vedení do dokumentace klientů

Tohle téma je pro mě také dost zajímavé. Můj názor na nahlížení do dokumentace se shoduje s Frantovým. V reálu ale dost často argumentují různí lidé tím, že jsou vázáni nějakou jejich mlčenlivostí (třeba uvnitř organizace nějaká vnitřní pravidla) a tudíž to pro ně není problém dokumentaci pročíst (což pro mě problém je).
Klasicky si vstup do dokumentace nárokují různé kontroly - třeba z Kraje, když kontrolují indi.projekty a chtějí vidět, že v papírové dokumentaci máme všude loga (jasně, můžeme zakrývat každou stránku mimo hlavičky). Žhavým hitem by mohla být kontrola cílové skupiny NZDM v indi.projektech (15-26 let), tj. kontrola z MPSV, jestli jsou finance ESF využívány efektivně k podpoře lidí při vstupu na trh práce a jestli za ty peníze náhodou neděláme s mladšími lidmi...
Tímto si přihřívám polívčičku na cizím vlákně, omlouvám se smile

Offline

Zápatí

Technologie FluxBB | CZ a SK