Diskuzní fórum České asociace streetwork

Oborový portál o nízkoprahových socialních službách a zařízeních StreetWork.cz

Nejste přihlášeni

#1 2010-11-19 15:43:24

Streetwork
Člen
Registrován: 2010-11-19
Příspěvky: 0

Re: Pracovník sám v terénu

Ráda bych se zeptala na zkušenosti ostatních. Potýkáme se v terénu s poroblémem, že chodí pouze jeden pracovník. Jak to máte Vy u Vás? Jak to ošetříte, zda máte nějaké specielní metodiky na tuto skutečnost, postupy atd. Zda dovolíte jít pracovníkovi samotnému do terénu a za jakých okolností?

Děkuji všem za cenné informace

Offline

#2 2010-12-06 14:39:36

afaxi
Člen
Registrován: 2010-12-06
Příspěvky: 0

Re: Pracovník sám v terénu

Dobrý den,
tak my jsme se s tímto potýkali velmi. V terénu jsem byla sama dloho pře půl roku. Kolega, který má na starosti mi pomáhal akorát tak do třech, což mi bylo na nic...takže jsem dupala a dupala a jsem si vydupala kolegyni...každopádně jsem si zkrátila pracovní dobu takže jsem nebyla dostupná na večera, ale tak do pěti šesti max. A jaké bylo bezpečnostní opatření? Pepřák:-) to jediné...jinak jsem se mezi těma děckama potloukala sama a bohužel jsem se i mnohdy musela vyhnout některým místům. Na prvním místě bylo mé bezpečí...sám pracovník v terénu je si myslím špatně. Vždycky by měli být dva a výjmečně jeden, a hlavně když se terén např teprve rozjíždí a ty děcka neznáte....u nás se to nijak neřešilo, nebyla žádná speciální metodika...prostě to takhle muselo funfovat...asi tak...
S pozdravem

Offline

Zápatí

Technologie FluxBB | CZ a SK