Diskuzní fórum České asociace streetwork

Oborový portál o nízkoprahových socialních službách a zařízeních StreetWork.cz

Nejste přihlášeni

#1 2007-06-01 18:43:11

Honza K.
Člen
Místo: Klub Beztíže
Registrován: 2007-06-01
Příspěvky: 0
Web

Re: Zvyšují standardy kvality NZDM prahy?

Jak jsem tak na konferenci poslouchal...
Nezvadají se nám v klubech prahy? Nerostou teď pro některé klienty se všemi těmi individuálními plány a dohodami psychologické bariéry, které jsou kontraindikací nízkoprahovosti?
(jaký je rozdíl oproti některým volnočasovým klubům, které zvedají prahy registracemi?)

Kdo bude pracovat s těmi, pro které budou nové prahy moc vysoké?

Upravil Honza K. (2007-06-01 19:11:33)

Offline

#2 2007-06-06 22:12:10

Martin Holiš
Člen
Registrován: 2007-06-03
Příspěvky: 6

Re: Zvyšují standardy kvality NZDM prahy?

Ano. V klubech se nám prahy zvedají! Ale paradoxně ne klientům, ale pracovníkům! K tvorbě plakátů, hlídání pravidel a tlachání s "klienty" najednou přibývá sociální práce. A to ne už jako nutný a trpěný ocásek za klubem plným her a pozitivního spolubytí, ale to od čeho tam jsme. Jsem přesvědčený, že tak jako kdysi doslovný a dogmatický výklad Bible napáchal hodně škody a blbin, tak stejně tak doslovný a dogmatický výklad standardů může zvládnout hodně škody a blbin. Standardy vnímám jako ideální typ, jako skoro utopický typ dobré praxe. Realita je podle mně barvitější a výklady můžou být různé, anebo různě uplatnitelné. Př. dodržet logiku standardů na krizové lince, dodržet logiku standardů při práci s "ležákem" co má IQ 18. Nevnímám je jako dogma které každá služba nutně dodrží, ale jaké logický celek, jako dobře propracovaný rámec sociální služby, která funguje jako něco k čemu jdeme. Pokud k tomu půjdeme, pokud budeme hledat cestu jak v rámci naší služby jít k ideálu, aniž by to znásilnilo službu a hlavně klienta, nic proti nim nemám.

Offline

Zápatí

Technologie FluxBB | CZ a SK