20 | 01 | 10

ČAS

Turné pro nízkoprahy III

I v roce 2009 proběhl již 3. ročník benefičního Turné pro nízkoprahy, kterého se jako každoročně zúčastní skupina Vypsaná Fixa. Letošní turné podpořil navíc Xavier Baumaxa. Turné zavítalo dvakrát do čtyř měst České republiky - do Litoměřic, Kopřivnice, Kyjova a Rokycan. Poprvé v rámci soutěžního předkola pro začínající skupiny Talent VPOHO, ze kterého vzešly předkapely hlavních účinkujících. Podruhé již naostro na přelomu listopadu a prosince. Výtěžek z turné 199 200 Kč byl věnován nízkoprahovým klubům pro děti a mládež v okolních městech. Propagační turné však především představilo návštěvníkům koncertů konkrétní nízkoprahové kluby a jejich činnost.

Turné pro nízkoprahy IIINízkoprahový klub pro děti a mládež je chráněným místem, kde mohou mladí lidé najít nejen podporu a odbornou pomoc, ale také zábavu a prostor pro vlastní aktivity. Stačí jen přijít a strávit čas ve společnosti vrstevníků. Nízkoprahový klub je místem, kde vám porozumí. Turné finančně zaštiťuje Nadace Vodafone ČR prostřednictvím svého programu VPOHO a organizačně zajišťuje Česká asociace streetwork. Během tří ročníků přišlo na turné podpořit nízkoprahové kluby již více než 11 tisíc diváků. Pořadatelům se podařilo získat na rozvoj nízkoprahových klubů celkem 1 253 200 Kč.

Série soutěžních koncertů TALENT VPOHO se vměstnala do jednoho týdne od 3. do 6.11. 2009. Tučně označené skupijy postoupily na hlavní koncerty.

3.11. - Rokycany: Sál ČCE nad nízkoprahovým klubem, Jirásková 481/II, Rokycany; kapely: Dais; Los Pedofilos; Aneurysma; Kyanid; Prázdné láhve; Frajara Putika; Tomáš.

4.11. - Litoměřice: Čajovna Hóra nad nízkoprahovým klubem, Osvobození 398, Litoměřice; kapely: Kombajn; Svěží Zelenina; Rozhuda; Auris.

5.11. - Kyjov: Hudební klub Jančovka, Kostelecká 2005, Kyjov; kapely: Anomie; Boudapsova; Kloaka 69; Krajní Nouze; 99g; Antitalents.

6.11. - Kopřivnice: Nízkoprahový klub Kamarád, Francouzská 1181, Kopřivnice; kapely: Apatheia; Epikrux; Come and Play; Burnout; Kolokolomlýnský; Pepeline.

HLAVNÍ KONCERTY se uskutečnily 27.11. v Litoměřicích (Kulturní dům Litoměřice, Na Valech 2028), 4.12. v Kopřivnici (Kulturní dům Kopřivnice, Obránců míru 368), 5.12.2009 v Kyjově (Kulturní dům Kyjov, Masarykovo nám. 34) a 18.12. v Rokycanech (Sokolovna Rokycany, Jiráskova 208/II). Jako předkapely před Vypsanou fixou a Xavierem Baumaxou zahráli vítězové Talent Vpoho. Hlavním cílem koncertů je především představení klubů veřejnosti. Cílem nízkoprahových zařízení je minimalizovat rizika související se způsobem života dospívajících, umožnit jim lépe se orientovat v jejich sociálním prostředí a řešit jejich problémy.

Další informace a fotografie můžete najít na stránkách turné www.streetwork.cz/turne.