12 | 11 | 08

ČAS

Turné pro nízkoprahy II

Druhý ročník Turné pro nízkoprahy přinesl regionálním klubům pro mládež 502 000 Kč

Benefiční turné hudebních skupin Vypsaná fixa, Wohnout a Tři sestry na podporu nízkoprahových klubů pro děti a mládež přineslo výtěžek ve výši 502 000 Kč. Tuto částku si rozdělí kluby v regionech, kde se koncerty konaly.

Turné pro nízkoprahy IITurné pro nízkoprahy II navštívilo 3 750 diváků na jeho čtyřech zastávkách v Kolíně, Blansku, Chebu a Ostravě. Cílem benefičního turné bylo představit a podpořit nízkoprahové kluby pro mládež, které plní důležitou preventivní úlohu v životě dospívajících. „Díky finanční pomoci Nadaci Vodafone, která kompletně zaplatila produkční náklady, můžeme kluby podpořit i finančně,“ říká Jindřich Racek, ředitel České asociace streetwork a dodává: „Částku 502 000 si rozdělí rovným dílem nízkoprahové kluby v Pardubickém, Jihomoravském, Karlovarském a Moravskoslezském kraji.“

„Nadace Vodafone dlouhodobě podporuje nízkoprahové kluby pro mladé v rámci svého grantového programu VPoho. Tyto v zahraničí oceňované instituce pomáhají mladým lidem vyhnout se negativním jevům spojeným s dospíváním, jako jsou například drogy, alkohol, či kriminalita“, dodává Robert Basch, ředitel Nadace Vodafone ČR, hlavní partner turné.

Na místě konání koncertů měly kluby informační stánky, na velkoplošných obrazovkách se promítaly krátké klipy ze života klubů. Před hlavními hvězdami večera vždy vystoupila i jedna místní skupina, která vzešla právě ze zkušebny nízkoprahového klubu. Večery moderoval Pavel Anděl. Během dvou ročníků přišlo na turné podpořit nízkoprahové kluby již téměř 10 tisíc diváků. Pořadatelům se tak podařilo získat na rozvoj nízkoprahových klubů celkem 1 054 000 Kč.

Cílem nízkoprahových zařízení je minimalizovat rizika související se způsobem života dospívajících, umožnit jim lépe se orientovat v jejich sociálním prostředí a řešit jejich problémy.

Tradičním podporovatelem nízkoprahových klubů je skupina Wohnout, která již před čtyřmi lety pomohla vybavit několik zkušeben aparaturou. „Je to něco, co nám je mnohem bližší než jiné charity, protože některé organizace jsou hodně neprůhledné a neosobní,“ říká kytarista, skladatel a zpěvák skupiny Wohnout Honza Homola a dodává: „Děláme to proto, že by to člověk měl sem tam udělat, když má tu možnost. Vlastně jsme jen využili to, že nás pár lidí zná a my tak můžeme bezbolestně přispět k něčemu dobrému. Navíc někteří lidé nemají možnost dostat se ke kvalitním nástrojům i když mají talent. My jsme to pár lidem umožnili“.

PROGRAM:

17. 10. 08 KOLÍN (Staré Lázně Kolín) Vypsaná Fixa, Wohnout, Lure of Senses + kapela z nízkoprahového klubu Naivní naděje
začátek: 19:00
více info: www.starelazne.cz
24. 10. 2008 BLANSKO (Dělnický dům) Vypsaná Fixa, Wohnout, GO INSIDE + kapela z nízkoprahového klubu Veřejná bezpečnost
začátek: 19:00
více info: www.arnostov.cz, www.bkrockfest.wz.cz
27. 10. 08 CHEB (Zimní stadion) Tři sestry, Vypsaná fixa, Wohnout, Krucipüsk + kapela z nízkoprahového klubu Disabled
začátek: 18:00
více info: www.garageclub.cz
30. 10. 08 OSTRAVA (Rock and Roll Garage) Vypsaná fixa, Wohnout + kapela z nízkoprahového klubu Epikrux
začátek: 20:00
více info: www.narampe.cz

Turné II
Ke stažení:

Pokud se nezačnou soubory stahovat, klikněte pravým tlačítkem na popisky souborů a dejte Uložit (odkaz) jako.


Kolín
Blansko
Ostrava
Cheb
Plakát - Kolín
Plakát - Blansko
Plakát - Ostrava
 Plakát - Cheb
Leták
Leták
postavy
postavy
Leták k Turné II - přední
Leták k Turné II -  zadní
Postavy - s dialogy
Postavy - bez dialogu