Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
05 | 03 | 18
Klub Beztíže
Kontaktní pracovník/ce
Klub Beztíže (nízkoprahový klub pro děti a mládež) při DDM Praha 3 - Ulita vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici kontaktní pracovník/ice pro dět...
05 | 03 | 18
NZDM Futur
Kontaktní pracovník/ce

Organizace Šance pro Tebe, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: Kontaktní pracovník s dětmi a mládeží v NZDM Futur 
Předpokládaný...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Sociální pracovník
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Sociální pracovník pro práci s rodinou na Chrudimsku 

Předpokládaný nást...
05 | 03 | 18
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník v předškolce
Organizace Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti –...
05 | 03 | 18
Středisko Milíčův dům
Terénní sociální pracovník
Výběrové řízení na pozici Terénního sociálního pracovníka – Diakonie ČCE středisko Milíčův dům, Jaroměř

Náplň práce: 
...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyVznikla nová nadace - Nadace Sirius

Další články klubu

02 | 12 | 08 Verze pro tisk

StreetWork.cz

Vznikla nová nadace - Nadace Sirius

Mezi českými nadacemi se objevila nová nadace Nadace Sirius. Věnovat se chce především dětem a mládeži. Již také vypsala první grantový program na podporu prevence a sanace rodiny. Hlavním iniciátorem vzniku nadace byl spoluvlastník finanční skupiny PPF Jiří Šmejc, který k projektu přizval miliardáře Petra Kellnera a spoluzakladatele společnosti J&T Patrika Tkáče.

ilustrační fotoDne 19.11. si celý svět připomněl Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Bohužel i v České republice se každoročně řeší stovky případů ohrožených dětí, které žijí v nepříznivých rodinných podmínkách. Nadace Sirius se na základě zjištění aktuálního stavu řešení problémů dětí rozhodla podpořit 20 milióny Kč projekty, které přinesou systematická a účelná řešení vedoucí k záchraně rodiny jako nejlepšího prostředí pro šťastný a zdravý život dítěte.

Nadace Sirius iniciovala monitoring aktuálního stavu řešení dětských problémů v České republice s cílem zjistit nejpalčivější problémy, které je třeba řešit a tak získat podklady pro správné rozhodnutí kam pomoc nadace směřovat.

Dle výsledků tohoto monitoringu uveřejněných na konferenci „Ohrožené dítě“ konané dne 11.11. 2008 je nejzávažnějším problémem v péči o ohrožené děti špatná funkce rodiny. Tuto příčinu spontánně uvedlo 22% respondentů z neziskových organizací a 26% respondentů ze státního sektoru.

Nadace Sirius považuje za prioritu prevenci problémů. Iniciuje systematická a účelná řešení a podporuje takové aktivity, které směřují k účinné eliminaci problémů. Cílem je, aby se žádné dítě nemuselo potýkat s problémy, které již svá řešení mají.

Nadace Sirius se rozhodla podpořit v grantovém řízení projekty řešící sanaci a prevenci rodiny jako nástroj pomoci rodinám, které chtějí pečovat o své dítě a z vážných důvodů se o něj postarat nemůžou nebo neumí. Přičemž vždy stojí v popředí sledování nejlepšího zájmu dítěte, tak jak je definován v Úmluvě o právech dítěte.

Podmínky grantového řízení jsou uveřejněny na webových stránkách Nadace Sirius.


KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2019 | portal@streetwork.cz